Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová aktualizace WhatsAppu: plánovaná funkce pomáhá zabránit rizikovým kliknutím

Jiří Palyza 21.02.2022

Vývojáři komunikátoru WhatsApp v současné době pracují na nové funkci, která má opět používání programu vylepšit z hlediska bezpečnosti. Nejnovější beta verze aplikace nyní obsahuje inovaci, která nabízí náhled při odesílání obrázků nebo videí. 

Server WABetaInfo zjistil, že beta verze aplikace WhatsApp pro Android (verze 2.22.5.11) obsahuje zajímavou inovaci. Pokud uživatel sdílí v chatu obrázek nebo video prostřednictvím tlačítka "Dokument", nikoliv pomocí tlačítka fotoaparátu nebo výběrem z galerie, zobrazí se náhled.

To doposud nešlo a abyste zjistili, o co se vlastně jedná, museli jste připojený soubor nejprve otevřít.

Inovace náhledu přílohy je v současnosti uvolněna prvním uživatelům beta verze

attachmentpreview

| Zdroj: WABetaInfo

Podle informací serveru WABetaInfo je nová funkce v tuto chvíli k dispozici prvním uživatelům, kteří si stáhli beta verzi WhatsAppu. Uvolňování je postupné, takže buďte trpěliví, pokud betu máte a přesto novou funkci ještě nevidíte. Testování nějakou chvíli potrvá a záleží také na tom, zda se funkce setká s kladným ohlasem uživatelů. Pokud ano, měla by se pak brzy objevit ve stabilních verzích aplikace.

Ne všechny novinky jsou ale uživateli přijímány kladně. Svědčí o tom i nedávná změna v uspořádání kontaktů v nových zprávách. Po vlně kritiky ze strany uživatelů ji WhatsApp rychle stáhl. Co vlastně vyvolalo takový rozruch?

Nevhodné uspořádání kontaktů pro nové zprávy

Před nedávnem WhatsApp představil novinku, která se setkala s ostrou kritikou uživatelů. Týkala se inovovaného uspořádání kontaktů při vytváření nových zpráv. Zatímco dříve byly kontakty zobrazeny v dlouhém seznamu a řazeny abecedně, funkce "Časté kontakty/Frequently contacted" přesouvala uživatele, se kterými si píšete častěji, na začátek. Podobně se chovaly i "Nedávné konverzace/Recent chats", které měly přesouvat i novější vlákna.

To se ale uživatelům moc nelíbilo. Četná kritika se objevila mimo jiné i pod tweetem serveru WABetaInfo, který o novince informoval. Podobnou zpětnou vazbu pravděpodobně zaznamenali i vývojáři komunikátoru.

twitter-wbi

| Zdroj: Twitter/WABetaInfo (@WABetaInfo)

WhatsApp novou funkci stáhl

Vývojáři inovaci v řazení kontaktů a zpráv velmi rychle stáhli a chování aplikace opět vrátili do původního stavu. Seznam kontaktů se tak opět řadí abecedně. Tato změna by už měla být dostupná všem uživatelům aplikace. Pokud to není váš případ, chce to jen chvíli trpělivosti.

Zdroj: WABetaInfo.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud