Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová funkce WhatsAppu ušetří místo na úložišti smartphonu: snižuje objem dat videí a obrázků

Jiří Palyza 28.07.2021

WhatsApp brzy získá novou funkci. Obrázky a videa bude možné odesílat v nižší kvalitě. Příjemci ušetří nejen místo na svém paměťovém úložišti, ale i objem přenášených dat.

V aktuální beta verzi WhatsAppu 2.21.14.6 pro Android se objevily náznaky zajímavé nové funkce, na kterou mnozí uživatelé čekali už několik let. Populární komunikátor by konečně měl umět nastavit kvalitu videí a fotografií při nahrávání a odesílání. Píše o tom vždy dobře informovaný blog WABetaInfo ve svém příspěvku "WhatsApp beta for Android 2.21.14.16: what’s new?".

Uživatelé budou mít k dispozici celkem tři možnosti: při použití volby »Auto« aplikace WhatsApp automaticky vybere nejlepší kompresní algoritmus, při použití funkce »Nejlepší kvalita« se vybere nejlepší možná kvalita videa a fotografií, a při použití funkce »Úspora dat« se použije nejnižší možná kvalita za předpokladu, že uživatel aktivoval úsporný režim v nastavení systému Android.

Zejména poslední zmíněná volba je určitě užitečná při používání mobilních dat, pokud přenos nechcete příliš zatěžovat objemem souboru při odesílání klipu nebo fotografie.

WhatsApp: kdy se nová funkce dostane na váš smartphone?

whatsapplq

V budoucnu se uživatelům při odesílání médií budou zobrazovat tyto tři možnosti. | Zdroj: WABetaInfo

Než ale bude funkce použitelná v beta verzi nebo standardní verzi aplikace WhatsApp, pravděpodobně to ještě chvíli potrvá. Funkce je v současné době stále ve vývoji a obvykle trvá několik týdnů, než se novinka objeví v beta verzi aplikace WhatsApp pro Android. Beta verze iOS potom následuje o něco později. Teprve po hladkém průběhu testovací fáze bude funkce uvolněna pro všechny uživatele aplikace WhatsApp.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud