Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové akumulátory Samsungu: výrobce chce do budoucna vsadit na technologii, používanou v elektromobilech

Jiří Palyza 24.04.2023

Řada smartphonů Galaxy S23 se ještě ani nestačila pořádně ohřát na trhu a na internetu se začínají množit zaručené zprávy o nadcházející S24. Model Ultra by mohl mít akumulátor s technologií, zaručující delší výdrž.

Kapitoly článku

Nedávno jsme kromě jiného zachytili, že S24 Ultra by mohl nabídnout méně fotoaparátů, ale mnohem rychlejší grafický procesor než iPhone 15. Nejnovější úniky také naznačují, že Samsung chce převzít některé technologie od výrobců elektromobilů, které by měly u Galaxy S24 Ultra zajistit delší běh na akumulátor.

Divize Samsung SDI, která se zabývá vývojem a výrobou Li-Ion akumulátorů, pravděpodobně použije technologii zvýšení kapacity, která se používá pro elektrická vozidla. Aplikuje ji při výrobě akumulátorů do smartphonů a tabletů.

Jde o technologii stohování, která těsněji skládá jednotlivé komponenty akumulátoru k dosažení vyšší hustoty energie.

Na novince bude Samsung spolupracovat se dvěma čínskými společnostmi

Podle informací serveru The Elec Samsung novou technologii plánuje nasadit u telefonů Galaxy. Údajně by mohla být implementována už u modelů Galaxy S24 Ultra, jehož premiéra se očekává příští rok.

Stávající Samsung S23 Ultra je vybaven akumulátorem s kapacitou 5000 mAh, která by pomocí nové metody při výrobě mohla být navýšena o 10 %, a to bez nárůstu velikosti akumulátoru.

Samsung SDI by novou metodou výroby, aplikovanou na všechny typy akumulátorů, vytvořil tvrdou konkurenci LG Energy, který používá podobnou metodu.

Spekuluje se o tom, že na výrobě akumulátorů s novou technologií se Samsung dohodne se dvěma korejskými společnostmi. Jiné zdroje ale hovoří o tom, že se Samsung dohodl s dvojicí čínských firem.

Podle nejnovějších úniků se nový akumulátor bude používat nejen v chytrých telefonech a tabletech, ale možná také v noteboocích a dalších elektronických zařízeních.

Jeden ze dvou partnerů, společnost Shenzhen Yinghe Tech, už dodala Samsungu SDI zařízení pro výrobu. Pilotní linku spustila v čínském Tchien-tinu, kde už údajně vznikly první prototypy.

Zdroj: SamMobileThe Elec


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud