Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové řešení pro univerzity a výzkumníky: CLOUD

redakce 09.01.2012

Společnost Inkspot vytvořila speciální webovou cloudovou platformu, určenou pro akademické, vědecké a výzkumné instituce.

Nově spuštěný projekt společnosti Inkspot vychází z průzkumu potřeb výzkumných institucí a nabízí služby využitelné v rámci privátních cloudů nebo na cloudových platformách Amazon EC2 či Windows Azure. Hlavním posláním nové cloudové platformy je poskytnout univerzitám a vědeckým institucím výkonné a bezpečné prostředí pro analýzy a ukládání dat z výzkumných projektů. Na vytvoření speciální cloudové platformy se podílela rovněž společnost Red Hat, dodavatel infrastrukturní technologie JBoss.

Mezi hlavní funkce cloudové platformy pro vědu a výzkum patří vedle analýzy a ukládání dat také koordinace a sdílení výsledků výzkumné činnosti mezi univerzitami a dalšími subjekty, zapojenými do vědeckých projektů. Univerzity mohou novou technologii využívat v rámci své vlastní výzkumné činnosti a studentských projektů nebo při zapojení do nadnárodních vědeckých iniciativ.

Cloudová platforma společnosti Inkspot nabízí rozhraní ovladatelné pomocí internetového prohlížeče, prostřednictvím kterého lze do cloudu nahrávat data, spouštět aplikace nebo vytvářet a řídit workflow vědeckých projektů. Cloud dodá potřebný výpočetní výkon, úložnou kapacitu a řeší spolehlivé zabezpečení dat. Ke všem funkcím platformy je možné přistupovat rovněž prostřednictvím webových a mobilních aplikací.

Platforma Inkspot řeší škálovatelnost, zabezpečení a propojení s další cloudovou infrastrukturou. Pro vyšší míru bezpečnosti dat lze využít kombinaci privátního cloudu pro citlivá data z výzkumu s cloudem veřejným, poskytujícím levné zdroje pro zpracování ostatních dat. Záleží pouze na provozovateli platformy Inkspot, kterému z prostředí svá data svěří.

Jako první začala novou cloudovou platformu využívat univerzita v britském Sunderlandu, která uzavřela kontrakt nejméně na následující tři roky.

Zdroj: Inkspot, Svět-hostingu.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud