Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové selfie smartphony Sony Xperia

redakce 10.01.2018

Sony představilo telefony Xperia XA2 Dual a Xperia XA2 Ultra Dual – přírůstky k řadě výkonných telefonů vyšší střední třídy. K tomu ještě přidalo Xperia L2 Dual.

Xperia XA2 Dual

Výkonný hlavní fotoaparát modelu Xperia XA2 Dual s 23MP je vybaven velkým snímačem Exmor RS pro mobilní zařízení s citlivostí ISO 12 800 pro ostré snímky i při slabém osvětlení. Nabízí nahrávání videa ve 4K a umožňuje tvořit s barvou i ostrostí – k dispozici je také zpomalené nahrávání videa rychlostí 120 fps. Vpředu je super širokoúhlý 120° fotoaparát s 8MP, aby se na selfie vešlo víc přátel i okolí.

Full HD displej o velikosti 5,2 palce je jasnější, ostřejší a barevnější – je zasazen do nádherného designu bez rámečku, takže displej sahá až k samotným okrajům. Byl vytvořen tak, aby byl, díky silnému sklu Corning Gorilla Glass, velmi odolný.

Odemykání je snazší a funguje na jediný dotyk díky zadnímu snímači dotyku prstu – integrovanému do kovového zadního panelu. Xperia XA2 Dual má strany z anodizovaného hliníku, horní a dolní hrana dostala broušenou povrchovou úpravu.

Vysokokapacitní baterie s 3300 mAh a platformou Qualcomm Snapdragon 630 pro mobilní zařízení zajišťují dostatečný výkon a rychlost provádění operací. Také chytré technologie nabíjení od Sony – Smart Stamina – prodlužují dobu používání během dne, Battery Care a adaptivní nabíjení Qnovo zaručují, že baterie má dlouhou životnost. Model podporuje rychlé nabíjení se speciální nabíječkou.

Xperia XA2 Dual bude na českém trhu dostupná v duální variantě (Dual SIM) ve čtyřech nových barvách: stříbrné, černé, modré a růžové.

Xperia XA2 Ultra Dual

Xperia XA2 Ultra Dual byla navržena speciálně pro selfie. Má duální přední fotoaparáty – s 16MP a optickou stabilizací obrazu a 8MP 120° super širokoúhlým fotoaparátem. Oba s předním bleskem produkují čisté snímky bez ohledu na externí podmínky a zajišťují, že se na selfie vejde více.

Model se stejným modulem hlavního fotoaparátu s 23MP, jakým je vybavena Xperia XA2 Dual, a velkým snímačem Exmor RS pro mobilní zařízení nabízí citlivost ISO 12 800 pro lepší snímky při slabém osvětlení. Funkce nahrávání videa ve 4K a Super slow motion s 120 fps umožňují uchovat si vzpomínky a vyzdvihnout důležité okamžiky.

Model dostal zatím nejjasnější Full HD displej pro chytré telefony o velikosti šest palců s širokým a přesným barevným gamutem. Pro konstrukci bylo použito silné a odolné sklo Corning Gorilla Glass. Displej je usazen bezrámečkově.

Stejně jako u Xperie XA2, tak i u tohoto modelu usnadňuje jeho odemykání jediným dotykem zadní čtečka otisku prstu. Boky těla se „zaobleným povrchem“ jsou také vyrobeny z anodizovaného hliníku, horní a spodní hrana má stejnou charakteristickou broušenou povrchovou úpravu.

Velkokapacitní baterie s 3580 mAh zajistí delší používání. Chytré technologie nabíjení regulují a analyzují spotřebu energie a nabíjecí cykly a baterii tak prodlužují její životnost. Platforma pro mobilní zařízení Qualcomm Snapdragon 630 zajišťuje vysoký výkon a usnadňuje multitasking. Model podporuje rychlé nabíjení.

Xperia XA2 Ultra Dual bude u nás dostupná v duální variantě (Dual SIM) ve stříbrné a černé barvě.

Xperia L2 Dual

Rozměrný HD displej Xperie L2 Dual s úhlopříčkou 5,5 palce je skvělý pro vychutnávání videí, surfování na internetu i používání sociálních sítí na cestách. Baterie s 3300 mAh zajistí, abyste se mohli věnovat tomu, co máte rádi ještě delší dobu. Chytré technologie nabíjení zajistí dlouhou životnost baterie.

Super širokoúhlý 120° přední fotoaparát s 8MP byl zkonstruován pro focení selfie a 13MP F2.0 hlavní fotoaparát zajišťuje ostré fotografie z mobilního telefonu.

Xperia L2 Dual bude na českém trhu dostupná v duální verzi (Dual SIM) v černé a zlaté. Obě varianty mají vysoce lesklý povrch, který podtrhuje „zaoblený design“. Odemykání jediným dotykem je usnadněno zadním snímačem otisku prstu.

Nápadité příslušenství pro Xperii

S příchodem nových modelů telefonů Xperia přicházejí i nová pouzdra Style Cover Stand v designu imitujícím kůži v černé a stříbrné barvě, aby doplňovaly barevné provedení každého z přístrojů. Obě pouzdra umí automaticky zastavit nebo uspat zařízení, když je zavřete.

Mono Bluetooth Headset MBH22 je nová intraaurální náhlavní souprava s Bluetooth, která kombinuje důmyslný design s prémiovým provedením. Díky až šesti hodinám výdrže při hovoru ji můžete využívat společně s Google Assistant k ovládání hudby a vyřizování věcí. 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud