Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové „Thinky“ od Lenova

Josef Mika 26.02.2016

Lenovo se pochlubilo s novými přenosnými počítači legendární řady ThinkPad: profesionálním ultrabookem ThinkPad X1 Carbon, konvertibilním zařízením ThinkPad X1 Yoga, modulárním ThinkPadem X1 Tablet a pracovními stanicemi ThinkPad P50 a P70.

Lenovu se daří zdárně rozvíjet dědictví IBM řady ThinkPad, jejíž know-how koupila v roce 2005. Nejnovějšími důkazy jsou čerstvé notebooky, tablety a pracovní stanice.

ThinkPad X1 Carbon jako ultrabook nově přináší volitelné vysokorychlostní připojení LTE-A, různé druhy rychlých úložišť a extra zabezpečení pro všechna data. Se svým tenkým 16,5mm profilem a váhou začínající na 1,2 kg je nejlehčím ultrabookem na světě. Díky konstrukci z uhlíkových vláken je tento notebook vysoce odolný. Poradí si se změnami teplot, vlhkem, prachem i velkou nadmořskou výškou. Nový X1 Carbon zaujme 14palcovým IPS displejem s rozlišením až WQHD (2560 x 1400). Je vybaven 6. generací procesorů Intel i7 a operační pamětí až 16 GB RAM. Dostatek místa pro všechna data zajistí 1TB SSD jednotka s PCIe NVMe rozhraním, která je dvakrát rychlejší než standardní SSD disk. Práci v kanceláři usnadní volitelná dokovací stanice ThinkPad WiGig, kterou je možné s ultrabookem propojit bezdrátově. Uživatelé ocení také dlouhou výdrž na baterii - až 11 hodin. Výhodou pro práci v kanceláři i na cestách je kromě odolné konstrukce také klávesnice odolná proti náhodnému polití. Cena nové generace ultrabooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon bude začínat na 47 900 Kč.

08-thinkpad-x1-carbon-hero-shot-03-win-10-ministart-cortana-v03(1)(1)(1)

Lenovo ThinkPad X1 Carbon: Nejlehčí profesionální notebook

Lenovo ThinkPad X1 YOGA svým vzhledem připomíná klasický notebook z rodiny ThinkPad a přitom je možné ho díky dvěma jedinečným pantům používat ve čtyřech různých módech. 14palcový ultrabook se může pochlubit tenkým, 17mm profilem při pouhých 1,27 kg váhy. Dotykový IPS nebo OLED displej nabízí rozlišení až WQHD (2560 x 1440), dostatečný výkon zajišťuje notebooku kombinace procesoru až Intel Core i7 vPro, operační paměti až 16 GB DDR3 a profesionální verze operačního systému Windows 10 Pro. Vnitřní PCle NWMe SSD úložiště může mít kapacitu až 1 TB. Cena ThinkPadu X1 YOGA začíná na 54 000 Kč, model s OLED displejem bude dostupný až v průběhu druhého čtvrtletí, jeho cena zatím nebyla stanovena.

06-thinkpad-x1-yoga-hero-shot-02-win-10-ministart-v03(1)


Lenovo ThinPad X1 Yoga: Vícerežimové zařízení

Lenovo ThinkPad X1 Tablet je spojením notebooku, tabletu, projektoru a 3D kamery v jediném produktu. Tablet dokáže s pomocí samostatných připojitelných modulů nabídnout rozšířenou funkčnost v lehkém a tenkém těle. Modul Productivity zvyšuje celkovou výdrž zařízení na baterii až na 15 hodin. Navíc také přináší další možnosti konektivity, mezi které patří HDMI port, klasické USB a port pro připojení dokovací stanice OneLink+. Pro spuštění prezentace je vhodný modul Presenter s integrovaným pico projektorem a HDMI portem. Tvořiví uživatelé pak ocení modul 3D Imaging se zadní 3D kamerou Intel RealSense. Tenký profil a hmotnost pouhých 1,1 kg předurčují tablet pro využití na cestách. Jedná se také o první tablet s operačním systémem Windows s podporou LTE Advanced pro rychlé připojení prakticky odkudkoli. Poháněn je procesorem Intel Core m7 vPro v kombinaci s až 16 GB LPDDR3 operační paměti. Data se ukládají na až 1TB rychlé SSD úložiště. ThinkPad X1 Tablet bude k dostání v průběhu března za cenu od 50 000 Kč.

10-x1-tablet-productivity-module-black-thin-keyboard-right-hero-shot(1)

Lenovo ThinkPad X1 Tablet: Notebook, tablet, projektor...

Notebook ThinkPad P70 ocení díky ohromující vizualizaci a vysokému rozlišení až 4K IPS displeje (3840x2160) se 100% barevnou škálou hlavně profesionálové vyžadující kvalitní obraz. Hlavním trumfem ve výbavě je ale kombinace procesoru Intel Xeon 6. generace a nové grafické karty NVIDIA Quatro. Notebook je schopný pojmout až 64 GB operační paměti a zvládne pracovat až se čtyřmi úložišti zároveň. Proto asi nepřekvapí, že cena tohoto profesionálního notebooku začíná na 70 tisích korun.

thinkpad-p70-hero-shot-win-10-cortana-0004

Lenovo ThinPad P70: Mobilní pracovní stanice se Xeonem 6. generace


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud