Menu

10,1palcový Samsung GALAXY Tab - Intel „inside“

05.06.2013 20:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
10,1palcový Samsung GALAXY Tab - Intel „inside“

10,1palcový Samsung GALAXY Tab - Intel „inside“ | foto: CHIP

V novém tabletu Samsung GALAXY Tab 3 najdete procesor Intel Atom Z2560 a řešení Intel XMM 7160 LTE. Tablet má displej s úhlopříčkou 10,1 palce a bude vybaven řešeními Intel 3G a 4G LTE.

Odcházejícího výkonného ředitele Intelu Paula Otelliniho nejvíce mrzelo, že nenabídl vhodný procesor Applu do jeho smartphonu iPhone. Svět dnes mohl vypadat jinak. Kdo ale mohl tehdy tušit, jaký úspěch to bude? Dnes se zdá, že se Intelu konečně daří proniknout u na trh se smartphony a tablety a to i u značkových výrobců. Svědčí o tom i nově představený tablet Samsung GALAXY Tab 3, který je založen na platformě SoC Intel Atom („Clover Trail+“) pro tablety Android. Procesor má dvě jádra a pracuje na frekvenci 1,6 GHz. Kromě procesoru využil Samsung i čip Intel XMM 7160, cože je řešení typu multimode/multiband pro globální roaming v LTE sítích.

Procesory Intel Atom byly navrženy pro to, aby umožňovaly rychlou práci s aplikacemi, pohodlné prohlížení internetu, aby uživatelům nabídly grafiku ve 3D. Integrovaný grafický akcelerátor Intel Graphics Media Accelerator nabízí dostatečný výkon pro 3D hry a video v rozlišení 1080p HD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení