Menu

11palcový ThinkPad Edge kombinuje netbook a ultrapřenosný notebook

27.10.2010 11:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
11palcový ThinkPad Edge kombinuje netbook a ultrapřenosný notebook

11palcový ThinkPad Edge kombinuje netbook a ultrapřenosný notebook | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila nový 11palcový notebook ThinkPad Edge, nejmenšího a nejlehčího člena rodiny ThinkPad Edge. Tento notebook je určený pro malé a střední podniky (SMB) a podle výrobce integruje výkon a vlastnosti ultrapřenosných notebooků do kompaktního obalu netbooku.

Při velikosti 284 x 211 x 15,6 – 29,5 mm (v závislosti na velikosti baterie) váží tento tenký notebook méně než 1,5 kg, což je výhodné pro nošení v brašně či kufříku. 11,6palcový displej poskytuje uživateli prostor pro práci na kancelářských dokumentech, prezentacích. Notebook můžete připojit k televizoru a sledovat filmy ve vysokém rozlišení přes video výstup HDMI.
Moderně pojatá a proti polití odolná klávesnice umožňuje pohodlné psaní. Webkamera umožňuje pořádat v rámci podnikání videokonference, nebo zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli.

Výkonný umělec

11palcový notebook ThinkPad Edge je k dispozici s ULV procesory Intel Core/Pentium nebo AMD Athlon Vision Pro. Díky až sedmihodinové výdrži při práci na baterie mohou uživatelé pracovat téměř celý den a být připojeni k bezdrátovým WiFi hot-spotům nebo pomocí volitelného adaptéru k sítím 3G nebo 4G/WiMAX.
Počítače společnosti Lenovo se dodávají s Windows 7 v různých verzích, nebo bez operačního systému. Do výbavy patří tři USB porty a čtečka paměťových karet 4 v 1. Uživatelé mohou notebook dále rozšířit pomocí volitelného napájecího USB rozbočovače Lenovo.

Ceny a dostupnost

11palcový notebook ThinkPad Edge se dodává ve dvou barevných provedeních – lesklá půlnoční černá a lesklá žhavá červená. V prodeji bude od 1. listopadu 2010 za cenu od 10 990 Kč včetně DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení