Menu

12,5“ notebook a tablet v jednom

29.05.2015 11:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
12,5“ notebook a tablet v jednom

12,5“ notebook a tablet v jednom | foto: CHIP

Toshiba má v nabídce nový profesionální oddělitelný notebook a tablet v jednom – Toshiba Portégé Z20t. Jedná se o přístroj s 12,5" matným dotykovým IPS displejem s rozlišením Full HD.

portege-z20t-b-02-with-screen-nahled

Portégé Z20t je výkonný notebook, který ale nepotřebuje aktivní chlazení. Otočná dokovací stanice s podsvícenou klávesnicí odolnou proti polití  a doplňkovou vestavěnou baterií jej umožňuje použít jako výkonný notebook pro plnohodnotnou práci i jako efektivní prezentační nástroj pro více lidí. Doplňkový digitizer Wacom, který je k dispozici u vybrané konfigurace, nabízí vynikající rozpoznatelnost ručního psaní. Uživatelé si tak mohou psát poznámky či kreslit diagramy přímo na displej. Vzhledem k jeho profesionálnímu určení nechybí kromě touchpadu pod klávesnicí ani ovladač AccuPoint.

V režimu notebooku má Portégé Z20t díky kombinaci baterie v tabletu i klávesnici výdrž baterie až 16 hodin. V režimu tabletu je schopen pracovat až 8 hodin. Jeho hmotnost je 799 g a tloušťka 8,8 mm v režimu tabletu či hmotnost od 1,59 kg v režimu notebooku. Při práci se nejprve vybíjí baterie v dokovací stanici. Naopak v režimu nabíjení se nejprve dobíjí baterie v tabletu a až poté se na řadu dostává baterie v klávesnici. Pokud chcete, máte možnost pracovat s tabletem a v kanceláři dobíjet baterii vestavěnou v doku.

portege-z20t-b-beauty-03-with-screen-nahled

Portégé Z20t nabízí řadu funkcí navržených pro zabezpečení důležitých obchodních dat, včetně služby Toshiba EasyGuard. Trusted Platform Module (TPM) chrání data na lokálním úložišti a Intel Active Management Technology (AMT) umožňuje IT oddělení spravovat zařízení na dálku.

Vrcholná konfigurace, která se dostává na trh – Toshiba Portégé Z20t-B-10C – je osazena procesorem Intel Core M-5Y71 Vpro, operační pamětí 8 GB, grafickou kartou Intel HD Graphics 5300, SSD pevným diskem s kapacitou 256 GB a samozřejmostí je podpora Bluetooth 4.0 + LE, Wireless LAN 802.11ac (a/b/g/n) i bezdrátového přenosu obrazu na velké displeje Intel WiDi. Tento model obsahuje také pero Wacom pro pořizování rukou psaných poznámek na displej.

Druhou konfigurací je Toshiba Portégé Z20t-B-10E. Ta má na rozdíl od předcházejícího modelu vestavěn procesor Intel Core M-5Y31, operační paměť 4 GB, SSD disk s kapacitou 128 GB a není doplněn digitizérem Wacom. Obě konfigurace jsou již nyní v prodeji a do konce července jsou na ně stanoveny akční doporučené koncové ceny. Výkonnější model Z20t-B-10C stojí 49 390 Kč a Z20t-B-10E je aktuálně na trhu za 33 890 Kč. V ceně je zahrnuta tříletá onsite záruka. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení