Menu

26 telefonů s OS Android obsahuje spyware

15.09.2015 10:25 | Karel Kovar + Přidat komentář
26 telefonů s OS Android obsahuje spyware

26 telefonů s OS Android obsahuje spyware | foto: CHIP

Společnost G Data odhalila více než dva tucty smartphonů s androidem,  které obsahují spyware, který nelze odstranit.

Bezpečnostní experti společnosti G Data objevili 26 telefonů s OS Android, které mají přeinstalovaný spyware – přímo ve firmwaru. Jde o telefony oblíbených značek Huawei, Lenovo a Xiaomi. Podle zjištění expertů může tento spyware dělat v telefonu prakticky cokoliv – je schopen odposlouchávat a nahrávat hovory, instalovat aplikace, má přístup ke kontaktům, fotografiím, SMS/MMS, historii navštívených webů, informacím o poloze a může dokonce vypnout nainstalovaný malware. Jeho možnosti a schopnosti jsou prakticky neomezené.

Nepříjemné je, že tento spyware prakticky nelze odstranit. Podle expertů ze společnosti G Data ale nelze zjistit, zda tento spyware mají na svědomí tajné služby, nebo jde o akci někoho jiného. Další podrobnosti najdete na webu TheHackerNews na http://thehackernews.com/2015/09/android-smartphone-malware.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení