Menu

3D televize Toshiba bez brýlí

05.10.2010 11:48 | Redakce Chip + Přidat komentář
3D televize Toshiba bez brýlí

3D televize Toshiba bez brýlí | foto: CHIP

Společnost Toshiba představilas výstavě CEATEC 2010 nové HD televizory, které jsou schopné zobrazit 3D obraz bez toho, aby uživatel musel mít na očích 3D brýle.

Nová řada TV označená Glasses-less 3D REGZA GL1 zatím obsahuje dva modely s velikostí obrazovky 12 a 20 palců. V Japonsku se začnou prodávat koncem prosince. LCD obrazovka televizorů je podsvícena pomocí LED diod a skládá se z několika vrstev – tím je dosaženo třírozměrného obrazu. Omezením je nutnost sledovat televizor jen z určité vzdálenosti a navíc poměrně blízko (90 cm) a omezen je i úhel pohledu. 20palcový model 20GL1 nabízí rozlišení 1280 x 720 bodů a má kontrastní poměr 550:1 a vybaven je rychlým procesorem CELL pro zpracování obrazu. Ve výbavě jsou dva televizní tunery, HDMI konektor, ethernetový port a USB port. Menší přenosný model má nižší rozlišení a je vybaven čtečkou paměťových karet.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení