Menu

3D tiskárna Ultimaker ve třetí verzi

19.10.2016 11:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
3D tiskárna Ultimaker ve třetí verzi

3D tiskárna Ultimaker ve třetí verzi | foto: CHIP

Nejnovější verze 3D tiskárny Ultimaker přináší řadu novinek. Mezi hlavní patří dva extrudery, podpora Wi-Fi a automatizace.

Společnost 3Dwiser, český prodejce technologií pro 3D tisk, včera představila nejnovější model z rodiny 3D tiskáren Ultimaker. Návrháři díky ní získávají svobodu navrhovat a tisknout geometricky složité modely a využívat přitom pokročilých materiálů, jako je například Nylon. Vzájemně sladěný hardware, software, kombinace materiálů a tiskových nastavení umožňují dosahovat lepších výsledků. Tiskárna je určena pro konstruktéry, architekty a projektanty, ale i pro designéry, umělce či nadšené modeláře.

ultimaker1-nahled

Mezi novinky verze 3 patří sestava dvou extruderů. V jediném výtisku je tam možné kombinovat pokročilé materiály, včetně těch rozpustných pro dočasné podpory. Tiskové moduly Print Cores jsou snadno výměnné a jsou na míru přizpůsobené různorodým materiálům. Uživatel tak například může sáhnout po dvou modulech pro základní stavební materiál (PLA, ABS atd.), nebo po kombinaci s modulem pro tisk rozpustných podpor (PLA + PVA, Nylon + PVA).

Mezi novinky patří dva extrudéry. V jediném výtisku je tam možné kombinovat rozlné materiály.

Pohodlnější je také nyní komunikace v síti – bezdrátově přes WiFi či klasicky přes Ethernet. Přímo z aplikace Cura lze do tiskárny posílat připravené modely a na dálku kontrolovat průběh 3D tisku – a to i na více tiskárnách, včetně obrazu ze zabudovaných kamer. Nechybí ani tradiční připojení přes USB. Ve vývoji je aplikace pro chytré telefony, ze které bude také možné tisknout a sledovat průběh tisku.

Přes Wi-Fi lze z aplikace Cura do tiskárny posílat připravené modely a na dálku kontrolovat průběh 3D tisku.

Automatizace tiskových úloh snižuje riziko omylu při přípravě tisku. Ultimaker 3 umí chytře detekovat materiály díky technologii NFC a připravit pro ně ta nejlepší tisková nastavení, včetně aktivního vyrovnání tiskové podložky. Stačí k tiskárně přiložit tiskový materiál opatřený NFC čipem a tiskárna se přizpůsobí jeho vlastnostem. Klasický tiskový materiál ale zůstává podporován nadále.

K dispozici jsou dvě rozměrové varianty 3D tiskárny Ultimaker 3. Model s tiskovým objemem 215 × 215 × 200 mm (při tisku dvěma materiály 197 × 215 × 200 mm) doplňuje verze Extended s maximální výškou výtisku rovnou o 100 mm větší, tedy 215 × 215 × 300 mm. Tiskárny jsou dostupné na webu www.3dwiser.com/ultimaker.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení