Menu

3DMark pro Androidy

04.04.2013 14:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
3DMark pro Androidy

3DMark pro Androidy | foto: CHIP

Společnost Futuremark zveřejnila novou verzi známého benchmarku 3DMark, která je určena pro testování mobilních zařízení s Androidem a která umožní porovnávat výkon různých mobilních počítačů a tabletů i mezi různými platformami. Verze pro PC s Windows je už na trhu pár týdnů, verze pro Android je k dispozici nyní a Futuremark brzy zveřejní i verzi pro iOS a Windows RT. 3DMark pro Android je k dispozici zdarma.

 

 

 

Novou verzi benchmarku jsme měli možnost vyzkoušet už pár dní před oficiálním zveřejněním a musíme uznat, že nám poměrně výrazně ulehčí práci při testování. Prozatím jsme ji vyzkoušeli na šesti zařízeních, na třech proběhl test bez problémů, na třech padal hlavně kvůli malé kapacitě operační paměti levnějších smartphonů. Androidí 3DMark obsahuje dva herní scénáře využívající OpenGL 2.0. Ice Storm je určen pro běžné smartphony a tablety a poskytuje informace o výkonu GPU i CPU. Pro nejnovější a nejvýkonnější tablety s vysokým rozlišením displeje je určena verze Ice Storm Extreme s rozlišením 1080p, lepšími texturami a podrobnějšími detaily. Scénář Ice Strom je k dispozici i ve verzi benchmarku pro Windows 7 a 8, pokročilejší verze Ice Strom Extreme bude součástí brzké aktualizace verze pro PC. Benchmark o velikosti přes 300 MB lze stáhnout na Google Play, podrobnější informace najdete na adrese http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení