Menu
CHIP Speedtest

583palcové monstrum 8K: Samsung představil televizní "stěnu"

17.02.2020 14:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
583palcové monstrum 8K: Samsung představil televizní "stěnu"

583palcové monstrum 8K: Samsung představil televizní "stěnu" | foto: CHIP

Samsung rozšířil svou nabídku televizorů s inovativní mikro LED technologií a na výstavě ISE 2020 představil model s názvem "The Wall".

Velikost nemá limity. Samsung rozšiřuje svou nabídku TV s technologií mikro LED o další rozměr. Obří TV se mimo jiné používají ve vysílacích centrech, lobby hotelů, designových centrech a dalších komerčních prostorách. Pokud jde o velikost a tvar, "The Wall of Business" lze konfigurovat téměř bez omezení. Na výstavě ISE 2020, která se konala v Amsterdamu, Samsung mimo jiné představil i TV s úhlopříčkou 292 palců a rozlišením 4K.

K dispozici je také 219" verze s rozlišením 4K a dvě mega obrazovky se 437 a 583 palci; každá s rozlišením 8K. ISE 2020 pro Samsung také znamenalo uvedení nové řady "The Wall".

Samsung "The Wall": velikost až 583 palců a rozlišení 8K

samsungwall

Monstrózní Samsung "The Wall": s velikostí úhlopříčky 583 palců má obrazovka průměr cca 14 metrů.

Dále k dispozici budou i modely "The Wall Luxury", které byly představeny už v loňském roce. Nabízejí menší vzdálenosti mezi mikro LED pixely, úhlopříčku 292 placů a rozlišení 8K. Velikost obrazovky, rozlišení a design varianty Luxury lze flexibilně kombinovat a nabízí uživateli velmi bohaté možnosti prezentace jeho obsahu.

Přečtěte si také: srovnávací test televizorů s úhlopříčkou 60 a více palců

Pokud byste si televizor Samsung micro LED chtěli pořídit do svého příbytku, možná tak budete moci učinit už tento rok. Na veletrhu CES 2020 Samsung oznámil různé typy televizorů mikro LED s poměrem stran 16:9 a velikostmi displeje 75, 88, 93 a 110 palců. Všechny modely podporují rozlišení 4K a rozšířený rozsah HDR10, HLG a HDR10+. Je k dispozici i varianta s úhlopříčkou 150 palců a rozlišením 8K. Bohužel je Samsung stále tak trochu skoupý na přesné specifikace svých chystaných novinek. Snad se podaří v nejbližších dnech zjistit více informací.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.