Menu

64bitové procesory Intel Atom pro mikroservery

14.04.2013 08:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
64bitové procesory Intel Atom pro mikroservery

64bitové procesory Intel Atom pro mikroservery | foto: CHIP

Procesory nové generace, 64bitové procesory Intel Atom pro mikroservery, kódově označované jako „Avoton”, jsou aktuálně představovány prvním zákazníkům a dostupné by měly být v druhé polovině tohoto roku. Haswell bude v prodeji koncem čtvrtletí.

Na výroční vývojářské konferenci Intel Developer Forum, která probíhá tento týden, představili vedoucí představitelé Intelu nové technologie a partnerství. Součástí prezentace bylo i zveřejnění detailů týkajících se nových produktových řad postavených na 22nm výrobní technologii a detailů o nové škálovatelné architektuře racku. Dále bylo zveřejněno, kdy bude na trh uvedena čtvrtá generace procesorů Intel Core.

Viceprezidentka a generální manažerka divize pro datová centra a propojené systémy Diane Bryantová představila plány na urychlení expanze nabídky Intel procesorů pro datová centra postavených na 22nm výrobní technologii. K této expanzi by mělo dojít ještě do konce roku a měla by umožnit vytváření úspornějších a výkonnějších infrastruktur datových center. Čtyři měsíce po debutu procesoru Intel Atom S1200 pro mikroservery, uvádí Intel novou rodinu procesorů Intel Atom S12x9 optimalizovanou pro úložná zařízení.

Společnost Intel plánuje uvést v letošním roce další dva produkty postavené na procesorech Intel Atom. Ty slibují novou architekturu, lepší výkon na watt a rozšířenou sadu funkcí. Diane Bryantová během svého vystoupení vůbec poprvé předvedla novou generaci procesorů Intel Atom pro mikroservery. Tato generace je kódově označovaná jako „Avoton” a Diane Bryantová potvrdila, že první vzorky jsou klientům na posouzení posílány už teď.

Viceprezident a generální manažer divize pro osobní počítače Kirk Skaugen ve svém vystoupení nabídl detailnější pohled na chystanou čtvrtou generaci procesorů Intel Core (Haswell), jež je nyní distribuována výrobcům a na trhu se objeví ke konci čtvrtletí.

Nová mikroarchitektura umožní až zdvojnásobit grafický výkon oproti předchozí generaci. Skaugen toto zlepšení demonstrovat referenčním designu Ultrabooku osazeném procesorem Intel Core čtvrté generace označovaném jako „Harris Beach”. V demo ukázce představil hru Dirt 3, jež běhala stejně rychle a stejně vizuálně dobře jako na počítači disponujícím speciální grafickou kartou. Rovněž představil další koncept postavený na procesoru Intel Core čtvrté generace. Ten zatím nese kódové označení „Niagara” a jde o notebook, na němž uživatelé mohou bez pomoci separátní grafické karty hrát například Grid 2 od vývojářů CodeMasters.

Všechny ultrabooky postavené na procesorech Intel Core čtvrté generace budou vybaveny dotykovými funkcemi a bezdrátovým displejem (Intel Wireless Display, Intel WiDi). Ten umožní rychlý a bezpečný streaming obsahu a aplikací ze zařízení na velký displej, aniž by k tomu bylo zapotřebí kabelů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení