Menu

Acer: Nová generace R13

03.09.2015 12:26 | Josef Mika + Přidat komentář
Acer: Nová generace R13

Acer: Nová generace R13 | foto: CHIP

Acer se na IFA v Berlíně pochlubil novým konvertibilním zařízením R13. Díky originálnímu mechanizmu U-rámu se s ním lehce přechází mezi pracovními režimy.

Aspire R 13 využívá patentovaný mechanismus Ezel Aero Hinge a podporuje šest režimů: klasický režim Notebook a režim Displej, který vznikne ukrytím klávesnice do zadní části nebo položením naplocho v úhlu 180°. Přechod do režimu Stan dává uživatelům možnost používat Aspire R 13 ve stísněných prostorech, zatímco magnetická konstrukce umožňuje kompletní konverzi zařízení do režimu Tablet. Přechod do režimu Ezel přináší možnost náklonu obrazovky do nejrůznějších úhlů. V režimu Stojan mohou uživatelé použít aktivní pero Acer Active Pen pro kreslení nebo psaní poznámek na displeji, jako kdyby byl ve stojanu.

Aspire R 13 podporuje rozhraní Thunderbolt 3 prostřednictvím konektoru USB typ C. To přinese možnost připojení externího grafického modulu pro náročné hráče. Kromě toho může být Aspire R 13 osazen dvěma SSD zapojenými v režimu RAID 0. Notebook je tenký 18,5 mm, váží 1,6 kg a je osazen procesorem Intel Core 6. generace. Pro rychlejší připojení je vybaven Wi-Fi připojením 802.11ac s technologií Qualcomm MU | EFX MU-MIMO. Ta zvládá až třikrát rychlejší stahování dat v porovnání s ostatními 802.11ac produkty, a to především v přeplněné síti.

Nový R13 se začne prodávat od poloviny října. Jedná se o špičkové bohatě vybavené konvertibilní zařízení, takže ceny začínající na 30 tisících korun nikoho příliš nepřekvapí.

Patentovaný mechanismus U-rámu nazvaný Ezel Aero Hinge podporuje šest pracovních režimů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení