Menu

Acer představil netbooky s procesory a grafikou AMD

10.06.2010 09:48 | Redakce Chip + Přidat komentář
Acer představil netbooky s procesory a grafikou AMD

Acer představil netbooky s procesory a grafikou AMD | foto: CHIP

Společnost Acer rozšířila nabídku svých netbooků o modely s platformou 2010 AMD HD. Netbooky Aspire One 521 a Aspire One 721 jsou poháněné procesorem AMD V105 a obsahují i relativně výkonnou grafiku ATI Radeon HD 4225.

Posílení grafického výkonu potěší hlavně uživatele, kteží chtějí ultrapřenosný miniaturní počítač používat nejen k práci s internetem a textovými dokumenty, ale rovněž k náročnějšímu multimediálnímu provozu. Platforma 2010 AMD HD by to měla umožnit a zároveň by neměla omezit dlouhou výdrž při práci na akumulátor.

Nové netbooky jsou nabízeny s displeji o dvou velikostech 28 cm (10,1”) a 29,5 cm (11,6”) a vyznačují se tenkým a lehkým provedením, které je ideální pro časté cestování. Aspire One 521 a Aspire One 721 umožňují kromě surfování na internetu i přehrávání videa ve vysokém rozlišení. Díky grafice ATI Mobility Radeon HD 4225 pak umožní i hraní běžných počítačových her a základní úpravu videosouborů. K vyššímu výkonu pomáhá i na netbooky naprosto nevídaná operační paměť s kapacitou 4 GB.

Netbooky, které přehrávají filmy ve vysokém rozlišení, se mohou snadno stát součástí domácí zábavy. Jsou vybaveny portem HDMI, k němuž lze jednoduše připojit televizor či videoprojektor s vysokým rozlišením a sledovat obsah ve vysokém rozlišení 1080p na velkém plátně.

Aspire One 521 a 721 jsou dodávány s LEDově podsvícenými lesklými displeji  Acer CrystalBrite s poměrem stran 16:9. Větší model Aspire One 721 může být rovněž vybaven panelem s rozlišením HD 1366 x 768 (WXGA).

Možnosti komunikace na cestách zajišťuje široká nabídka připojení včetně Wi-Fi, LAN a volitelného 3G a Bluetooth modulu. Pro živé chatování, fotografování a videokonference je určena vestavěná webová kamera Acer CrystalEye a digitální mikrofon.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení