Menu

Adware maskovaný za prohlížeč Chrome

23.10.2015 16:41 | Karel Kovar + Přidat komentář
Adware maskovaný za prohlížeč Chrome

Adware maskovaný za prohlížeč Chrome | foto: CHIP

Nedávno byl objeven nový malware, který se vydává za prohlížeč Google Chrome. A poté už v počítači pouze škodí…

Bezpečnostní výzkumníci objevili nebezpečnou formu malwaru, který v počítači nahradí váš prohlížeč Google Chrome nebezpečnou kopií a doufá, že nevšimnete rozdílu. Tento prohlížeč označovaný jako eFast Browser se opravdu na první pohled od Google Chrome neliší, protože využívá jeho jádro. Při surfování ale rozdíl poznáte okamžitě – prohlížeč sleduje vaše chování na webu a na jeho základě zobrazuje nechtěnou reklamu, otevírá vyskakovaná okna a neustále vás obtěžuje. Existuje také podezření, že prohlížeč zobrazuje reklamní bannery vedoucí k infikovaným stránkám, kde hrozí instalace dalšího malwaru.

Tento prohlížeč se také může skrývat za názvy Unico Browser, CrossBrowse, Tortuga, BoBrowser nebo MyBrowser apps a do počítače se obvykle dostane v balíčku s dalším (obvykle bezplatným programem).

Další podrobnosti najdete na webu PcRisk (www.pcrisk.com/removal-guides/9480-ads-by-efast-browser).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  U Google Chrome lze částečně toto chování vypnout. Navíc má pravidla která říkají, komu a jaké informace prodává. A reklamy vedoucí na weby s malwarem na něm nenajdete…

  Reagovat na komentář

  Podle vašeho popisu

  nevidím žádný rozdíl oproti google chrome. – „prohlížeč sleduje vaše chování na webu a na jeho základě zobrazuje nechtěnou reklamu, otevírá vyskakovaná okna a neustále vás obtěžuje. Existuje také podezření, že prohlížeč zobrazuje reklamní bannery vedoucí k infikovaným stránkám, kde hrozí instalace dalšího malwaru.“
  No, kde je oproti chrome nějaký rozdíl?
  Nevím, ten článek je záměrný vtip, nebo kouzlo nechtěného?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení