Menu

Akční kamerka za skvělou cenu

08.04.2015 15:28 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Akční kamerka za skvělou cenu

Akční kamerka za skvělou cenu | foto: CHIP

Online obchod XiaomiForSale.com začal prodávat novinku – akční kameru Xiaomi Yi Sports. Stojí jen 2 555 Kč a nahrává video ve Full HD rozlišení.

img-6605-nahled

Akční kamera Yi Sports útočí na zavedené značky a nabízí podle výrobce především zajímavý poměr mezi cenou a kvalitou. Malá kamerka má vestavěn 16megapixelový snímač Sony, se kterým můžete natáčet videa v maximální kvalitě Full HD 1080p při 60 snímcích za vteřinu. Pro akční záběry, které budete chtít následně zpomalit, můžete využít režim natáčení v rozlišení 720p se snímkovou frekvencí 120 obrázků za vteřinu.

Optika má zorný úhel 155°, což z ní činí vhodný nástroj pro natáčení akčních záběrů z přilby nebo řídítek nebo z teleskopické tyče při natáčení společenských událostí. Zorný úhel objektivu je širší než například u mobilních telefonů. Všechny záběry se ukládají na micoSDHC kartu (není součástí balení), která může mít kapacitu až 64 GB. Vzhledem k rychlosti ukládání videa jsou pro bezchybné a plynulé použití doporučeny paměťové karty Class 10.

sport-nahled

Pro kompletní možnosti nastavení, ovládání a také sdílení pořízených fotografií a videí si uživatel nainstalujte do svého smartphone s operačním systémem Android ze stránek komunity MIUI www.miuios.cz aplikaci pro správu přístroje. Je kompletně v češtině a slovenštině. Jejím prostřednictvím můžete nastavit formát a rozlišení záběrů, zobrazení informací o datu nebo času ve snímcích a mnoho dalších nastavení. Kamera komunikuje se smartphonem díky WiFi a Bluetooth 4.0 bezdrátově. Díky tomu můžete z telefonu neustále kontrolovat záběr jejího objektivu a také okamžitě sdílet záběry s přáteli na sociálních sítích.

Natáčet můžete ve formátu 16:9 nebo 4:3. Fotoaparát lze nastavit i pro časosběrné video, při kterém je sejmut obrázek vždy za daný časový úsek, který lze vybrat z několika možností od 1 až do 60 vteřin, nebo také pro jednorázovou dávku daného počtu fotografií během jedné nebo dvou vteřin. Tak můžete zaznamenat například video krajiny s mraky plovoucími po obloze nebo zachytit ten správný snímek při fotografování momentky na lyžích. Nahraná videa a fotografie lze bezdrátově stáhnout do telefonu, zkopírovat z paměťové karty do počítače nebo rovnou z kamery přehrát na velké televizi prostřednictvím vestavěného microHDMI portu.

Kamera Yi Sports váží 72 gramů a je vyrobena z odolných materiálů. K dostání je buď v bílé barvě, nebo v kombinaci dvou zelených odstínů. Rozměry jejího těla bez objektivu jsou 60,4×42×21,2 mm. Na spodní části má vestavěn standardní fotografický závit, který umožňuje uchytit ji k řadě příslušenství.  Kamera je již nyní dostupná v online obchodě XiaomiForSale.com, který zajištuje její dodání v rámci ČR a Slovenska do 3 pracovních dní od objednání a také lokální záruční i pozáruční servis zařízení. Yi Sports je k dostání buď samotná za 2 555 Kč (93 €), nebo v balení s nejpoužívanějším příslušenstvím – teleskopickou tyčí – za 3 132 Kč (114 €).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení