Menu

Aktivace spořiče obrazovky na přihlašovací obrazovce

26.09.2016 06:15 | Karel Kovar + Přidat komentář
Aktivace spořiče obrazovky na přihlašovací obrazovce

Aktivace spořiče obrazovky na přihlašovací obrazovce | foto: CHIP

Většina uživatelů si myslí, že na moderních monitorech už spořič obrazovky není potřeba. 

To ale nemusí být úplně pravda – díky použitým technologiím sice LCD netrpí tak markantním „vypalováním“ jako starší CRT, přesto výrobci nedoporučují dlouhodobé zobrazování statického obrazu. Použití screensaveru lze proto doporučit – i díky možnosti úspory energie. Zásadním problémem ale je, že pokud je na počítači zobrazen přihlašovací dialog (například v učebnách), není možné ve výchozím nastavení spořič obrazovky aktivovat. Díky malému triku lze ale toto omezení obejít. Nejprve spusťte editor registru, v něm přejděte na větev »HKEY_USERS.DEFAULTControl PanelDesktop«, zde v pravém okně vytvořte novou řetězcovou hodnotu a pojmenujte ji jako »ScreenSaveActive«. Poté ji dvojitým kliknutím otevřete a přiřaďte jí hodnotu »1«. Ve stejném okně opět vytvořte novou řetězcovou hodnotu, pojmenujte ji jako »ScreenSaveTimeOut« a stejným způsobem jako v předchozím případě jí přiřaďte hodnotu 100 – jde o údaj v sekundách, po kterém dojde k aktivaci spořiče obrazovky.

Nyní znovu ve stejném okně opět vytvořte novou řetězcovou hodnotu a pojmenujte ji jako SCRNSAVE.EXE. Tentokrát jí přiřaďte hodnotu »C:WindowsSystem32scrnsave.scr«. Nakonec všechna okna uzavřete a restartujte počítač. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení