Menu

Aktualizace Chromu: nouzová záplata řeší aktivně zneužívanou zranitelnost

31.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aktualizace Chromu: nouzová záplata řeší aktivně zneužívanou zranitelnost

Aktualizace Chromu: nouzová záplata řeší aktivně zneužívanou zranitelnost | foto: Firmbee.com/Unsplash

Google uvolnil o víkendu novou aktualizaci prohlížeče Chrome. Kromě obvyklých oprav chyb obsahuje také záplatu pro zranitelnost s vysokou mírou rizika. Zřejmě už byla útočníky aktivně zneužita.

Minulý pátek Google neplánovaně oznámil stabilní verzi Chrome 99.0.4844.84 pro uživatele systémů Windows, macOS a Linux. Kromě obvyklých vylepšení výkonu, stability a oprav chyb nová aktualizace také uzavírá bezpečnostní zranitelnost CVE-2022-1096, která je klasifikována jako "vysoká".

Google píše, že si je vědom toho, že na webu existují exploity zneužívající tuto bezpečnostní mezeru. Kybernetičtí zločinci ji mohou zneužít k útokům na systémy uživatelů. Společnost nezveřejní o bezpečnostní chybě další detaily, dokud si aktualizaci nenainstaluje většina uživatelů internetového prohlížeče. Podle informací Googlu bude update uvolněn v nejbližších dnech.

Aktualizace prohlížeče Google Chrome: jak získat nejnovější verzi

chromepatchfix

Uživatelé prohlížeče od Google by si měli aktualizaci instalovat neprodleně poté, kdy bude uvolněna. | Zdroj: Chrome 99

Uživatelé si mohou nejnovější verzi stáhnou jako obvykle prostřednictvím integrované aktualizační funkce, nebo přes oficiální webové stránky. Ti z uživatelů, kteří stále používají starší verzi prohlížeče, aktualizaci obdrží automaticky. Pokud byste nechtěli čekat, můžete si zkusit aktualizaci instalovat také ručně. Dá se to jednoduše prostřednictvím nabídky Nastavení > O aplikaci Google Chrome.

V nedávno zveřejněné dřívější aktualizaci Google uvolnil novou praktickou funkci pro záložky. Psali jsme o tom v příspěvku "Update pro prohlížeč Chrome: nová verze obsahuje praktickou funkci".

Zdroj: Chromereleases.googleblog.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení