Menu

Update pro prohlížeč Chrome: nová verze obsahuje praktickou funkci

28.03.2022 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Update pro prohlížeč Chrome: nová verze obsahuje praktickou funkci

Update pro prohlížeč Chrome: nová verze obsahuje praktickou funkci | foto: ÇAĞIN KARGI/Unsplash

Google uvolnil novou aktualizaci svého prohlížeče Chrome. Má přepracované záložky.

Internetový prohlížeč Google Chrome získal novou aktualizaci. Jde o revizi záložek pro verzi 99. Podle informací serveru Android Police se novinka v současnosti zavádí pro operační systémy Windows a MacOS.

V Chrome přibylo tlačítko v horní části okna vpravo od skupiny pro rozšíření (vlevo od ikony profilu). Kliknutím na něj se otevře nové okno se dvěma kartami: Seznamem četby a Záložkami. V části Záložky najdete jako obvykle všechny dříve uložené odkazy. V části Seznam četby si také můžete uložit zvolený obsah na později. Jakmile na něj kliknete, zobrazí se v režimu "přečtené".

Aktualizace pro Google Chrome: nová funkce záložek přináší výhody

chrome99-bookmarks

V aktualizaci svého prohlížeče Chrome 99 Google změnil filozofii práce se záložkami. | Zdroj: Chrome 99

Tímto novým designem Google eliminuje potřebu lišty se záložkami a zároveň zachovává možnost rychlého přístupu. Odstranění lišty také poskytuje uživatelům více místa na obrazovce pro vlastní webový obsah. Seznam četby je podobně snadno přístupný, a to aniž by příliš rušil.

Pokud byste dávali přednost starému designu, můžete jej snadno získat zpět prostřednictvím nastavení tzv. "flags". Jedná se o rozšířené možnosti nastavení prohlížeče, kde si můžete individuálně přizpůsobit jeho možnosti. Do tohoto režimu se snadno dostanete po zadání chrome://flags do URL řádku prohlížeče. Poté vyhledejte položku »Side panel« a nastavte na »Disabled«. Poté už stačí prohlížeč jen restartovat.

Zdroj: Android Police

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení