Menu
CHIP Speedtest

Aktualizace pravděpodobně nejlepšího prohlížeče obrázků: stáhněte si veterána s novými funkcemi

18.12.2019 06:05 | Jiří Palyza
Aktualizace pravděpodobně nejlepšího prohlížeče obrázků: stáhněte si veterána s novými funkcemi

V průběhu let si prohlížeč obrázků IrfanView vytvořil loajální fanouškovskou základnu. Umí celou řadu formátů a je rychlý. K dispozici je aktualizace, která přidává ještě další vylepšení.

Uživatelé Irfan oceňují pro jeho schopnost poradit si s exotickými formáty i pro možnost rozšíření řadou pluginů a optických vylepšení panelu nástrojů. Nyní je k dispozici aktualizace, která v některých oblastech oblíbený freeware ještě vylepšuje. Podle statistik stahování je IrfanView pravděpodobně nejoblíbenějším prohlížečem obrázků. To ale jistě nikoho nepřekvapí. Jde sice o softwarového veterána, nicméně i tak stále boduje průlomovou rychlostí a velmi dobrou funkčností. Software je naprogramován velmi štíhle, na disku zabere méně než 3 MB paměťového prostoru.

Nyní je pro populární prohlížeč obrázků k dispozici aktualizace na verzi 4.54. Aktualizaci nelze provést automaticky, proto je nutné nejnovější verzi nejprve stáhnout a poté jí nahradit stávající instalaci. Tento proces lze provést bez sebemenších problémů.

Stáhněte si: IrfanView

irfan-logo64
IrfanView (64 bit) 4.54    
Z variant prohlížeče obrázků IrfanView jde o rychlejší 64bitovou verzi, optimalizovanou pro velké obrazové soubory.

 

irfan-logo32
IrfanView (32 bit) 4.54    
IrfanView je prvotřídní freewarový prohlížeč obrázků se spoustou funkcí, který se však snadno používá. Program podporuje více než 70 formátů souborů.

 

irfanplugins-logo
IrfanView Plug-ins 4.54    
Všechny dostupné doplňky pro prohlížeč obrázků IrfanView v jednom balíčku.

 

IrfanView 4.54: Nová verze s větším rozsahem funkcí

irfanupdate1

Pomocí IrfanView můžete své fotografie vylepšit některými efekty.

V aktuální verzi nástroj nabízí některá vylepšení. Vývojáři konečně zvýšili počet zpětných kroků pro navrácení provedených změn. Nyní lze zpětně vrátit až 20 změn. Co je dále velmi praktické: funkce lupy je v nové verzi také k dispozici v režimu celé obrazovky.

Kromě některých dalších inovací v softwaru byly opraveny i chyby. Jejich přesný popis lze nalézt na webových stránkách výrobce. Kromě samotného prohlížeče IrfanView obdržely aktualizaci i některé pluginy. Musíte je stáhnout a samostatně nainstalovat.

Skutečně nezbytný nástroj

Není pochyb o tom, že prohlížeč IrfanView patří do každého počítače. Software již po mnoho let dokazuje, že jde o jedno z nejlepších řešení bezplatného prohlížeče obrázků. Tenký software, zabírající jen velmi málo MB diskového prostoru, se nemusí stydět ani před profesionálními nástroji.

Kromě rychlosti patří ke kladům programu spousta zásuvných modulů, pomocí kterých lze freeware snadno rozšiřovat. Jeho rozsah ocení zvlášť kreativci, protože si poradí i s tak exotickými formáty, ke kterým patří SID, PPM nebo IW44. Pokud máte doma staré CD s fotografiemi, pomocí Irfanu můžete jejich obsah snadno číst a upravovat.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED