Menu

Aktualizace snad nejlepšího textového editoru: verze pro Windows XP už nebude podporována

17.02.2021 17:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aktualizace snad nejlepšího textového editoru: verze pro Windows XP už nebude podporována

Aktualizace snad nejlepšího textového editoru: verze pro Windows XP už nebude podporována | foto: Dr Stephen Dann/Foter.com

Windows jsou vybaveny integrovaným textovým editorem, ale není ani zvlášť výkonný, ani příliš populární. Není divu, že tenký nástroj Notepad++ je mezi uživateli mnohem oblíbenější.

Navzdory své kompaktní velikosti je freeware vybaven spoustou funkcí a podporou mnoha předem nastavitelných programovacích jazyků. Notepad++ patří už roky k oblíbeným textovým editorům a ke známým jménům ve svém segmentu. Freeware se vyznačuje mnoha funkcemi. Kromě jejich velkého rozsahu spolu s malou velikostí programu patří k silným stránkám freewaru automatické dokončování a mnoho možností optimalizace. Mezi vývojáři softwaru je Notepad++ velmi oblíbený. Nástroj se navíc aktivně vyvíjí i nadále a pravidelně získává nové aktualizace.

Aktuální verze 7.9.3 vyřazuje z technických důvodů podporu systému Windows XP. Kromě toho vývojáři slibují vylepšený design a opravy některých chyb. Podrobnosti o změnách a inovacích lze také najít v oficiálním dokumentu změn přímo od výrobce.

notepad-logo

Notepad++ 7.9.3

CHIP hodnotí Dobrý

Malý textový editor, který odstraňuje mnoho omezení Poznámkového bloku, který je integrální součástí Windows.

notepad-logo

Notepad++ Portable 7.9.3

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Přenosná verze funkčně bohatého textového editoru.

 

Notepad++: update na verzi 7.9.3

Aktualizace na verzi 7.9.3 přináší celkem 21 změn pro zlepšení práce s editorem, z nichž některé z nich jsou opravy chyb včetně selhávání programu, jiné jsou spíš menšími změnami uživatelského rozhraní.

Ti, kdo stále ještě používají letitý a nepodporovaný systém Windows XP, se budou muset s Notepadem++ rozloučit. Nejnovější verze textového editoru už tuto verzi Windows nepodporuje.

Notepad++: je k dispozici nativní 64bitová a přenosná verze

notepad-2

Prostředí textového editoru s integrovaným vyhledáváním Google, které je k dispozici od verze 7. | Zdroj: Notepad++

Vývojáři už nějaký čas poskytují také verzi, která je speciálně upravena pro 64bitové systémy. Zdarma ke stažení je také přenosná verze, kterou lze použít zcela bez instalace. Vývojáři také pravidelně uvolňují aktualizaci aplikace textového editoru Notepad++, která je určena pro Windows 10.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení