Menu

Alcatel One Touch Star 6010D

07.05.2013 12:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Alcatel One Touch Star 6010D

Alcatel One Touch Star 6010D | foto: CHIP

Na český trh přichází další smartphone s podporou dvou SIM karet. Alcatel One Touch Star 6010D má 4“ AMOLED displej s rozlišením 480 x 800 bodů a Corning Glass sklem, tenký rámeček, tloušťku 9,7 mm, dvoujádrový 1GHz procesor, Android 4.1, 5Mpix fotoaparát, 512 MB RAM, 4GB flash paměť s mikroSD slotem a hmotnost 120 gramů. Prodávat se bude za 5 990 Kč.

 

 

 

Alcatel One Touch Star 6010D byl poprvé představen na letošním barcelonském veletrhu MWC. Tento čtyřpalcový cenově dostupný smartphone je zajímavý i tenkým rámečkem okolo displeje, díky kterému má poměrně malé rozměry 118 x 61 mm. Mezi hlavní výhody telefonu patří i podpora dvou SIM karet najednou.

Telefon se díky nevelkým rozměrům snadno vejde do kapsy nebo kabelky. Zadní kryt je z plastu, který však velmi zdařile napodobuje broušený kov. Zájemci mohou vybírat ze tří atraktivních barev – stříbrné, šedé a brusinkově růžové. V růžové variantě je navíc displej zepředu orámován bílým okrajem, zatímco u telefonů se stříbrným, resp. šedým krytem má displej konzervativnější černý rámeček.

Čtyřpalcový AMOLED kapacitní dotykový displej nabízí rozlišení 480 x 800 pixelů a 16 milionů barev. Displej je vybaven sklem Corning Glass odolným proti poškrábání. Uživatelé a uživatelky ocení také oleofobní vrstvu, která minimalizuje množství otisků prstů na obrazovce. Kamera s rozlišením 5 Mpix disponuje automatickým zaostřováním, digitálním zoomem, LED bleskem a celou řadou nastavení a fotografických režimů. Videozáznam můžete nahrávat ve 720p formátu rychlostí 30 snímků za sekundu. Přední VGA kamera je určena zejména pro videohovory a pořizování autoportrétů.

Díky integrované Wi-Fi máte k dispozici neomezený přístup k internetu. Můžete tak surfovat po webu, připojovat se k sociálním sítím, číst si e-maily a být v kontaktu s přáteli. V telefonu také najdete sadu předinstalovaných nástrojů, které vám pomohou se zorientovat v prostředí operačního systému Android, včetně aplikací Adobre Reader, Skype, Office Viewer, Shazam, Picsay atd.

Novinka se prodává ve stříbrné, šedé a růžové variantě za doporučenou cenu 5 990 Kč resp. 239,99 € s DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení