Menu

Aliasy e-mailů chrání vaši schránku: Firefox spouští novou službu přímo v prohlížeči

01.12.2021 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aliasy e-mailů chrání vaši schránku: Firefox spouští novou službu přímo v prohlížeči

Aliasy e-mailů chrání vaši schránku: Firefox spouští novou službu přímo v prohlížeči | foto: geralt/Pixabay

Každý, kdo se chce zaregistrovat na webových stránkách mnoha služeb, musí obvykle uvést také svou e-mailovou adresu. Bohužel to často vede k únikům a zbytečným nevyžádaným zprávám. Ti, kdo chtějí chránit svou online identitu a hlavní e-mailovou schránku, mohou nyní využít praktickou službu.

Mozilla vyvinula službu pro maskování identity, aby ochránila uživatele před spamem a nežádoucím přímým přístupem. Jmenuje se Firefox Relay a právě přešla z fáze beta do běžného provozu.

Pracuje s aliasy, takže například pomocí rozšíření pro prohlížeč Firefox může služba generovat zástupné e-mailové adresy, které lze použít namísto skutečných, a tím je chránit.

firefixrelay-logo

Firefox Relay 2.0.0

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí služby Firefox Relay (dříve Private Relay) Mozilla nabízí alias e-mailové adresy pro registraci v různých službách na internetu.

relay.firefox.com

 

Zprávy se přeposílají

firefoxrelay-1

Registrovat se můžete na oficiálních stránkách Firefoxu, nebo pohodlně pomocí doplňku. | Zdroj: Mozilla

Zprávy na alias adresy jsou poté automaticky přeposílány do skutečné schránky hlavní e-mailové adresy. To je praktické například pro nakupování na online obchodech, nebo sociální sítě.

A jak to funguje: po instalaci rozšíření se na webových stránkách na pravém okraji vstupních polí e-mailu automaticky zobrazí fialový symbol šestiúhelníku. Kliknutím na něj se vygeneruje nová náhodná adresa na doméně @relay.mozmail.com.

Centrální stránka pro správu

firefoxrelay-2

V základní verzi je k dispozici pět emailových aliasů. | Zdroj: Mozilla

Své aliasové adresy uživatelé mohou spravovat na webové stránce relay.firefox.com. Je také možné je v případě potřeby znovu vytvořit i pro mobilní platformy. Pokud se ukáže, že na kořenovou adresu byly přeposílány nevyžádané zprávy nebo jiný nežádoucí obsah, lze z tohoto prostředí všechny adresy blokovat, nebo alias přímo z přehledu smazat.

Služba Firefox Relay včetně rozšíření a až pěti aliasových adres je k dispozici zdarma. Uživatelé také mohou sáhnout po verzi Premium, která stojí 1 USD měsíčně. Nabízí neomezený počet aliasů a samostatnou e-mailovou doménu. Lze také odpovídat na přeposlané e-maily.

Praktický doplněk pro intenzivní surfaře

Pokud na internetu používáte mnoho profilů a služeb, kam se přihlašujete e-mailovou adresou, určitě nechcete být neustále bombardováni nevyžádanou poštou. Firefox Relay pomáhá chránit vaši hlavní poštovní schránku, a to zejména v případě pochybných internetových stránek. Jakmile by vám začalo chodit zvýšené množství spamu, jednoduše příslušný alias odstraníte a je klid. V porovnání s běžnými jednorázovými adresami je to geniálně jednoduché.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení