Menu

AlienSpy: cílem vaše kamera a mikrofon

13.04.2015 23:27 | Karel Kovar + Přidat komentář
AlienSpy: cílem vaše kamera a mikrofon

AlienSpy: cílem vaše kamera a mikrofon | foto: CHIP

Nový trojský kůň AlienSpy dokáže zachytávat video a zvuk z kamery a mikrofonu nebo krást hesla z prohlížečů.

Bezpečnostní experti ze společnosti Fidelis Security objevili nebezpečný malware, který se šíří pomocí phishingu. Zaměřuje se na organizace (především z oblasti telekomunikací) a státní organizace, ale může se objevit i na počítačích obyčejných uživatelů.

Jakmile AlienSpy pronikne na počítač, začne o něm shromažďovat informace – IP adresu, verzi OS, hardware počítače… a na základě těchto dat je vyhodnocen jeho potenciál. V případě zájmu pak mohou na dálku hackeři doinstalovat pluginy umožňující záznam zvuku či videa, dálkové ovládání počítače, krádež dat z prohlížeče nebo přímo keylogger. AlienSpy je multiplatformní hrozbou – dokáže zaútočit jak na Windows, tak i na Mac, Linux nebo dokonce na Android.

alienspy-screen-nahled

Jako perličku lze uvést, že cena nástroje AlienSpy se na černém trhu pohybuje od 20 do 200 dolarů, v závislosti na přidaných pluginech. Další podrobnosti najdete na adrese www.net-security.org/…are_news.php?….

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení