Menu

Analyzátor kvality sítě už umí česky

05.02.2019 12:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Analyzátor kvality sítě už umí česky

Analyzátor kvality sítě už umí česky | foto: CHIP

Výkonný analyzátor kvality elektrické energie unikátně malých rozměrů Kyoritsu KEW 6315 je nyní plně lokalizován do českého jazyka. Přístroj pracuje ve třidě „S“ a umožňuje jak energetická měření, tak i analýzu kvality sítě dle EN 50160.

Tato lokalizace je rovněž dostupná zdarma pro všechny nové i již dodané přístroje společností Blue Panther. Kontrola připojení k měřené síti využitím grafických schémat připojení zobrazených na displeji a automatická detekce připojených převodníků velmi usnadňuje práci a zvyšuje míru jistoty uživatele při měření.

Česká lokalizace byla vytvořena japonskou společností Kyoritsu na podnět společnosti Blue Panther, která se na její přípravě podílela. Uživatelé tak mohou v rodném jazyce ovládat celý přístroj přes naváděcí menu, dialogová okna, a největší užitek a příspěvek k bezpečnosti práce budou mít z přeložených průvodců pro zapojení. 

Přístrojem KEW 6315 lze provádět měření pro kontrolu spotřeby, jak co se týče trendů odběrů, tak i kontrolu dosažení časového maxima odběru v daném místě. Obě měření jsou zobrazena graficky na displeji přístroje. Jeho výhodou je rovněž možnost zobrazení mnoha informací najednou, např okamžité hodnoty, průměru, minim a maxim pro napětí, proudy, výkony (P, Q a S) PF a frekvence. Záznamový čas pro tyto parametry pak může být nastaven od jedné sekundy až do dvou hodin.

Přístroj je schopen graficky zobrazit ve formě sloupcového grafu harmonické složky až do 50. řádu. Pro proud, napětí i výkon celkem nebo i po jednotlivých fázích. Další možnosti je zobrazit všechny harmonické ve formě tabulky v RMS hodnotách a s fázovými úhly. Díky tomu lze odhalit harmonické proudy, které mohou ovlivnit banky kapacitorů kompenzátoru PF, ohřívat transformátor nebo nulový vodič a kabely nebo způsobit nevyžádané vypadávání jističů nebo působit rušení, které ovlivňuje citlivé obvody. KEW6315 provádí také záznam událostí podle přednastavených úrovní.

Analyzátor dále disponuje možností dálkového měření i nastavení přístroje, a to jak přes PC, tak i na přenosných zařízeních pracujících pod OS Android. Dálkové měření a sledování v reálném čase je možné i přes Bluetooth. Přistroj lze připojit i kabelem přes USB port. Naměřená a zaznamenaná data mohou být uložena na dodanou 2GB SD kartu, ale lze použít i větší pro delší období záznamu. Z dat lze pak pomocí programu na PC generovat přímo protokol dle EN50160.

K přístroji KEW 6315 je možné připojit mnoho různých proudových převodníků včetně pružných s možností měřit proudy na rozsazích od 1000 mA až 3000 A. Dále je možné připojení velmi citlivých převodníků pro měření unikajících proudů pro měření proudů na středním vodiči.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení