Menu
CHIP Speedtest

Android 12: Google představuje nový update systému s mnoha výhodami

01.12.2020 09:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Android 12: Google představuje nový update systému s mnoha výhodami

Android 12: Google představuje nový update systému s mnoha výhodami | foto: Foter.com

Od zavedení systému Android 10 pracuje Google na tom, aby bylo možné některé součásti operačního systému aktualizovat přímo prostřednictvím obchodu Play nebo služeb Play. Jak už se vědělo dříve, spolu se zavedením verze Android 12 by měly být přidány ještě i další důležité prvky.

Spolu s Androidem 10 Google představil "Project Mainline". Jeho účelem je, aby komponenty Androidu byly primárně navrženy modulárně. Jinými slovy to znamená, že důležité bezpečnostní aktualizace a opravy by v budoucnu mělo být možné instalovat přímo prostřednictvím obchodu Play nebo služeb Play. Předtím byla k použití nových funkcí obvykle nutná kompletní aktualizace systému. U Androidu 11 už bylo možné přizpůsobit řadu služeb a podle nejnovějších informací Android 12 přidá velmi pravděpodobně další dvě důležité součásti.

Jako první krok Google chystá z mobilního operačního systému vyjmout a přesunout do oblasti služeb emodži a písma. Nové obrázky pro komunikační aplikace podobně jako instalace a nastavení fontů bude možné updatovat jednodušeji, ale také častěji, a to bez nutnosti kompletního updatu Androidu.

Android Runtime: přechod by měl usnadnit aktualizace, opravy a další inovace pro mnoho aplikací

android12-ilu

U připravované nové verze Androidu 12 by aktualizace a vylepšení zabezpečení pro aplikace měly být jednodušší, ale také častější. | Koláž: 9to5Google.com

Druhou komponentou systému Adroid, která by se brzy měla stát modulární, je Android Runtime. Jde o modul pro spouštění programů a aplikací, který definuje spouštěcí prostředí a možnosti, které jsou k dispozici a jsou specifikovány pro spouštění a běh konkrétních programů. Už dříve, spolu s uvedením Androidu 4.4 KitKat, nahradil doposud používaný virtuální stroj Dalvik nový Android Runtime (ART), který vytváří běhové prostředí pro aplikace a od té doby je i nedílnou součástí OS Google.

Vzhledem ke skutečnosti, že téměř všechny prvky v systému Android jsou aplikace, mohl by je Google v případě problémů a potřeby záplat bezpečnostních mezer vzdáleně opravit mnohem rychleji. Implementace nových funkcí pro aplikace by také byla mnohem rychlejší.

Uvedené změny nyní oficiálně potvrdil vývojář Google. Jejich zavedení spolu s Androidem 12 je tedy velmi pravděpodobné.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.