Menu
CHIP Speedtest

Android a Huawei-OS? Koncern chce umožnit uživatelům volbu operačního systému

17.10.2019 06:10 | Jiří Palyza
Android a Huawei-OS? Koncern chce umožnit uživatelům volbu operačního systému

Pokud jde o operační systémy, je budoucnost Huawei stále nejistá.

Bude pokračovat s Androidem nebo přejde na vlastní HarmonyOS? Objevily se informace, že by uživatelé možná mohli mít dvojí volbu. Generální ředitel společnosti Huawei potvrdil, že na řadu zařízení Huawei P40 bude instalován HarmonyOS, a to na jaře 2020. To ale pouze v případě, kdy stále nebude umožněn přístup ke službám Google. Huawei představila svůj HarmonyOS 9. srpna. Jeho hlavní užití by mělo směrovat hlavně do segmentů počítačů, reproduktorů, chytrých televizorů, chytrých osobních doplňků ke každodennímu nošení, automobilů a dokonce snad i chytrých telefonů.

Nyní se objevily náznaky, že by se snad v budoucnu mohly objevit na chytrých telefonech Huawei dva operační systémy. Kromě Androidu to do budoucna pravděpodobně bude také vlastní HarmonyOS.

Uživatelé si budou moci zvolit mezi Androidem a HarmonyOS

huawei-p30

Huawei by mohl jako řešení pro uživatele nabídnout volbu mezi dvěma operačními systémy.

Uživatelé by se mohli při prvním spuštění zařízení sami rozhodnout, který operační systém budou chtít používat. K tomu bude ještě potřeba provést pár nutných změn v EMUI 10. To je prozatímní plán Huawei.

Nová vize se nachází ve fázi zkušebního testování. Uvažuje se i o tom, že operačním systémem HarmonyOS budou vybaveny také starší verze mobilních telefonů výrobce.

HarmonyOS však ještě není připraven a plně vyvinutý. Zakladatel Huawei, Ren Zhengfei, se domnívá, že operačnímu systému iOS se vyrovná až za dva až tři roky.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení