Menu

Android: Řízení a správa oprávnění aplikací

19.07.2018 16:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Android: Řízení a správa oprávnění aplikací

Android: Řízení a správa oprávnění aplikací | foto: CHIP

Při instalaci aplikací, jako je WhatsApp, se jen krátce zobrazí, jaké oprávnění aplikace vyžaduje. Od Androidu verze 6 je ale konečně možné tato oprávnění kontrolovat a spravovat pomocí nástrojů systému.

Nejdříve otevřete nabídku »Nastavení«. Hledejte názvy jako »Apps«, »Aplikace« nebo »Správce aplikací«. Následně se zobrazí seznam nainstalovaných aplikací. Vyberte požadovanou aplikaci a v dalším okně vyberte z nabídky »Oprávnění«. Pak můžete povolovat nebo zakazovat jednotlivá oprávnění aplikace ke zdrojům, jako je fotoaparát, kontakty, poloha a podobně.

opravneni1-nahled

Poznámka: Některé aplikace ke svému fungování některá oprávnění vysloveně potřebují a deaktivace může vést k chybám nebo pádu aplikace. Proto byste při odebírání oprávnění měli být opatrní. Některé aplikace však vyžadují oprávnění, která jsou pro ně vysloveně zbytečná. Proč by například měla mít aplikace Lampička přístup k vašim kontaktům?

opravneni2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení