Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Android: Řízení a správa oprávnění aplikací

19.07.2018 16:00 | Pavel Trousil
Android: Řízení a správa oprávnění aplikací

Při instalaci aplikací, jako je WhatsApp, se jen krátce zobrazí, jaké oprávnění aplikace vyžaduje. Od Androidu verze 6 je ale konečně možné tato oprávnění kontrolovat a spravovat pomocí nástrojů systému.

Nejdříve otevřete nabídku »Nastavení«. Hledejte názvy jako »Apps«, »Aplikace« nebo »Správce aplikací«. Následně se zobrazí seznam nainstalovaných aplikací. Vyberte požadovanou aplikaci a v dalším okně vyberte z nabídky »Oprávnění«. Pak můžete povolovat nebo zakazovat jednotlivá oprávnění aplikace ke zdrojům, jako je fotoaparát, kontakty, poloha a podobně.

opravneni1-nahled

Poznámka: Některé aplikace ke svému fungování některá oprávnění vysloveně potřebují a deaktivace může vést k chybám nebo pádu aplikace. Proto byste při odebírání oprávnění měli být opatrní. Některé aplikace však vyžadují oprávnění, která jsou pro ně vysloveně zbytečná. Proč by například měla mít aplikace Lampička přístup k vašim kontaktům?

opravneni2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení