Tip: Jak je váš počítač výkonný?
S pomocí nástrojů, vestavěných ve Windows 10 a 11, můžete snadno zjistit výkon klíčových…
Česká společnost 2GM, s.r.o. uvádí na trh novou, dlouho očekávanou verzi svého předního produktu VPN Anonymizer s aktuálním označením 2.0.
VPN Anonymizer nyní poskytuje ucelené řešení nové internetové identity, včetně anonymních emailových schránek. Přitom zůstaly zachovány oblíbené funkce, jako je šifrování komunikace SSL protokolem nebo integrovaný firewall. Základní verzi VPN Anonymizeru lze samozřejmě opět používat zdarma, bez nutnosti registrace.
„Vyslyšeli jsme přání našich zákazníků a také požadavky dnešní doby. Bezpečnost na internetu je aktuálně problém číslo jedna." říká Vojtěch Šťavík, jednatel 2GM, s.r.o.. Dále dodává: "VPN Anonymizer se zaměřuje na ochranu běžného uživatele internetu. Nově řešíme i ochranu uživatelů proti spamu a to formou anonymních emailových aliasů."
Uživatelé VPN Anonymizeru nemusí svoji skutečnou emailovou adresu nikomu sdělovat a používají pouze anonymní aliasy. Ty lze přidávat a odebírat pomocí jednoho kliknutí myši. Používáním VPN Anonymizeru tak mají uživatelé jednoduše přehled, která adresa byla zneužita k zasílání spamu a snadno ji smažou.
Mezi další změny v nové verzi patří možnost kompletního nastavení nové identity. Uživatel si může zvolit libovolnou kombinaci operačního systému a prohlížeče. Je tedy opravdu možné po sobě zanechávat stejnou stopu, jako by zanechával uživatel provozující Internet Explorer na operačním systému Linux. Pro zvýšení komfortu při odesílání emailů z uživatelem vytvořených anonymních adres byla přidána funkce automatické detekce odesílaného emailu. VPN Anonymizer odesílaný email ještě na uživatelském počítači zachytí a nabídne možnost jeho odeslání z jedné z uživatelem zaregistrovaných anonymních adres.
„Novou verzí VPN Anonymizeru se chceme dostat blíže k obyčejným uživatelům internetu. Ukázat, kolik informací po sobě na internetu nevědomky zanechávají a nabídnout jim jednoduchou možnost, jak mít svoji internetovou identitu pod kontrolou" říká Vojtěch Šťavík.
Info: www.VPNAnonymizer.cz
Komentář redakce: Kdo požaduje, aby jeho identita byla skutečně skrytá, pro toho je služba opravdu skvělá. V zahraničí sice existují podobné služby, často jsou zdarma, řešení je však na principu proxy serverů, které nenabízí tak široký záběr funkcí. Použití služby může mít i další uplatnění. Díky šifrovanému VPN máte jistotu, že komunikaci nikdo neodposlechne, resp. nedekóduje. Tak budete moci i na otevřených Wi-Fi sítích surfovat bezpečně.
Vratislav Klega
S pomocí nástrojů, vestavěných ve Windows 10 a 11, můžete snadno zjistit výkon klíčových…
Webová stránka CalcMaps rozšiřuje tradiční Mapy Google o několik užitečných on-line nástrojů,…
Od vydání systému Windows 10 mohou aplikace generovat vyskakovací oznámení, která uživatele…
Nesprávně skladované akumulátory mohou nejen zbytečně ztrácet svoji kapacitu, ale v nejhorším…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…
Chatbot Bing od Microsoftu využívá naplno technologie OpenAI a nyní umožňuje i vytvářet…
Nesprávně skladované akumulátory mohou nejen zbytečně ztrácet svoji kapacitu, ale v nejhorším…
Tuhle otázku si vědci, literáti i filozofové kladou už od prvních úvah a pokusů s umělou…