Menu

Aplikace na App Store jsou dražší: Jak vypadají nové ceny Applu

10.01.2015 12:32 | Josef Mika + Přidat komentář
Aplikace na App Store jsou dražší: Jak vypadají nové ceny Applu

Aplikace na App Store jsou dražší: Jak vypadají nové ceny Applu | foto: CHIP

Jak Apple už dříve avizoval, zvýšil nyní eurové ceny za aplikace pro iOS a Mac ve svém on-line obchodě App Store. Dražší je na App Store i digitální verze Chipu.

Cenová struktura se tím trochu sjednotila a odpovídá přesně dolarovým cenám: všechny eurové ceny nyní také končí „baťovskými“ 99 centy. Nová nejnižší cena za aplikaci nyní začíná na 99 eurocentech, potom postupuje po jednom euru až na 49,99 euro, Dále se zvedají ceny po 5-, později 10-, 50– a 100eurových krocích. Přehled starých a nových cen ukazuje následující tabulka.

ceny

Apple svůj krok oznámil vývojářům e-mailem, ve kterém sděluje, že se zvyšují ceny pro země Evropské unie, Norsko a Kanadu. Tento jednostranný krok Applu bohužel ovlivnil i ceny digitální verze Chipu prodávané na App Store: vlastní aplikace Chip CZ je stále zdarma, zvyšují se ale ceny nákupů do aplikace. Cena jednoho čísla se zvýšila z 3,59 € na 3,99 €, ceny digitálního předplatného se zvyšují následovně:

  • 3 měsíce z 9,99 € na 10,99 €
  • 6 měsíců z 19,99 € na 21,99 €
  • 12 měsíců z 39,99 € na 44,99 €

Zvýšení ceny: reakce na změny měnového kurzu a DPH

Těmito změnami cen přizpůsobuje Apple ceny aplikací aktuálnímu směnnému kurzu. Podobné přizpůsobení zatím Apple provedl jen jednou, v říjnu 2012. Od 1. ledna 2015 se vztahuje na digitální zboží sazba DPH v zemi, ve které se kupující nachází. Doposud se ve vyúčtováních aplikovala paušálně lucemburská sazba DPH. S novým rokem se daňový odvod za nákupy z České republiky zvyšuje z 15 na 21 procent. To je jeden z hlavních důvodů zvýšení cen.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení