Menu

Apple iMac s rozhraním Thunderbolt

04.05.2011 10:53 | Redakce Chip + Přidat komentář
Apple iMac s rozhraním Thunderbolt

Apple iMac s rozhraním Thunderbolt | foto: CHIP

Společnost Apple představila novou genraci AIO počítačů iMac, vybavených čtyřjádrovými procesory nové generace, výkonnou grafikou a superrychlým rozhraním Thunderbolt.

Nový iMac je osazen čtyřjádrovými procesory Intel Core i5 a zákazníci si mohou volitelně objednat procesory Core i7 s taktem až 3,4 GHz. Tyto procesory jsou vybaveny integrovaným paměťovým řadičem a výkonným modulem pro kódování a dekódování videa. Díky grafickému procesoru AMD Radeon HD 6970M disponuje nový iMac nejvýkonnější grafikou, jaká se kdy objevila ve stolním počítači typu All-In-One.

iMac jako první stolní počítač na trhu obsahuje technologii rozhraní Thunderbolt (před ním byl uveden pouze notebook MacBook Pro). 21,5palcový iMac má jeden port Thunderbolt a 27palcový model je vybaven porty dvěma. Thunderbolt vznikl ve spolupráci firem Intel a Apple a v budoucnu poslouží nejen k propojení počítačů s externími disky, ale I k připojení externího monitoru či jiných periferií. Technologie Thunderbolt nabízí dva obousměrné kanály, z nichž každý má přenosovou rychlost 10 Gb/s. Přímo zpřístupňuje rozhraní PCI Express vysoce výkonným externím periferiím, například diskovým polím RAID, a prostřednictvím adaptérů může podporovat spotřební zařízení s technologiemi FireWire a USB i sítě gigabitového Ethernetu. Thunderbolt rovněž podporuje DisplayPort pro displeje s vysokým rozlišením a funguje s existujícími adaptéry pro displeje HDMI, DVI a VGA. Technologie Thunderbolt je volně dostupná pro implementaci do systémů, kabelů a zařízení, takže se počítá s jejím širokým prosazením jako nový standard vysoce výkonného rozhraní.

iMac je vybaven vestavěnou kamerou FaceTime HD a softwarem Apple FaceTime, který slouží pro videohovory ve vysokém rozlišení mezi počítači Mac a přístroji iPad 2, iPhone 4 a iPod Touch 4G. Počítač je vybaven displejem s vysokým rozlišením, technologií IPS a podsvícením LED a ve výbavě je i slot pro SD karty a myš Apple Magic Mouse nebo Magic Trackpad.

Podle výrobce jsou nové počítače extrémně šetrné k životnímu prostředí. Displeje počítačů iMac s podsvícením LED neobsahují rtuť a jsou vyrobeny ze skla bez obsahu arzenu. iMac používá interní součástky a kabely bez obsahu PVC, neobsahuje bromované zpomalovače hoření, používá vysoce recyklovatelné materiály a celý systém včetně balení je velmi úsporný z hlediska použitých materiálů.

Noví iMacy jsou vybaveny operačním systémem Mac OS X Snow Leopard a sadou aplikací Apple iLife pro tvorbu a sdílení fotek, filmů a hudby

21,5palcový iMac je k dispozici ve dvou konfiguracích: jedné se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 2,5 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6750M a 500GB pevným diskem a druhé se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 2,7 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6770M a 1TB pevným diskem. Nový 27palcový iMac je k dispozici ve dvou modelech: jednom se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 2,7 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6770M a 1TB pevným diskem; a jednom se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 3,1 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6970M a 1TB pevným diskem. Mezi možnosti konfigurace na zakázku patří rychlejší procesory Intel Core i7 s taktem až 3,4 GHz, pevný disk s kapacitou až 2 TB, solid state disk s kapacitou 256 GB, větší paměť DDR3 a program AppleCare Protection Plan.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení