Menu

Apple Lightning adaptér stojí 749 Kč

12.10.2012 11:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Apple Lightning adaptér stojí 749 Kč

Apple Lightning adaptér stojí 749 Kč | foto: CHIP

Nový smartphone iPhone 5 od Applu má nový konektor nazvaný Lightning. Pokud chcete použít starší zařízení s „klasickým“ 30pinovým Apple konektorem, můžete si zakoupit tzv. adaptér Lightning – stojí ovšem 749 Kč…

Jednou z nejdiskutovanějších novinek smartphonu Apple iPhone 5 je jeho nový konektor nazvaný Lightning. Bylo jasné, že „klasický“ 30pinový Apple konektor je pro menší zařízení zbytečně velký a tedy nevhodný. Apple si už ale tradičně dělá věci po svém, takže standardní microUSB konektor jako vhodná náhrada vybrán nebyl. Na iPhonech 5, iPodech touch 5. generace a iPodech nano 7. generace tedy najdete podobně velký proprietární konektor Lightning.

Pro starší iPhony a iPody ovšem existuje celá řada různých doplňků, dokovacích stanic, reproduktorů a podobně. Pokud je budete chtít použít, musíte si pořídit redukci – a za tu si Apple nechá pořádně zaplatit. Za „kus plastu“ nazvaného Adaptér Lightning – 30pinový konektor totiž zaplatíte 749 Kč. Za tu cenu už pořídíte třeba mobilní telefon. A pokud chcete použít pro nabíjení standardní microUSB konektor, můžete si koupit Adaptér Lightning – Micro USB za 499 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení