Menu

Apple: objevené informace o Face ID pro Mac

13.08.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple: objevené informace o Face ID pro Mac

Apple: objevené informace o Face ID pro Mac | foto: CHIP

Uživatelé novějších modelů iPhone a tabletů iPad už mohou nějaký čas odemykat svá zařízení pomocí rozpoznání obličeje, Face ID. Beta verze operačního systému pro počítače Mac nyní naznačuje, že tato platforma bude podobnou funkci také brzy nabízet.

Odblokování chytrých telefonů nebo tabletů rozpoznáním obličeje je u mnoha uživatelů velmi populární. Obvykle je tato metoda mnohem rychlejší, než zadání kódu PIN nebo nakreslení vzoru na obrazovku. Uživatelé iPhonů a iPadů mají přístup k této funkci už asi tři roky, uživatelé počítačů Mac zatím nikoliv.

To se však může brzy změnit: poznámky k beta verzi operačního systému MacOS Big Sur beta 3 naznačují, že funkce rozpoznání obličeje by si mohla brzy najít cestu i do notebooků Apple.

V kódu operačního systému objevil server 9to5mac odkazy na podporu řešení "PearlCamera". V roce 2017 to bylo krycí jméno, které Apple přidělil technologii snímání TrueDepth a Face ID. Kromě toho byly ve zdrojovém kódu nalezeny pojmy jako "FaceDetect" a "BioCapture", což rovněž naznačuje, že Apple na implementaci funkce pracuje.

Kdy se objeví první Macy s Face ID?

applefaceid1

Podle náznaků v beta verzi operačního systému vše nasvědčuje tomu, že Apple pracuje na implementaci Face ID i pro platformu Mac. | Zdroj: CHIP archiv

Jak píše 9to5mac, vývoj Face ID pro Mac bude pravděpodobně ještě ve velmi rané fázi. Je docela možné, že bude nějakou dobu trvat, než se na trhu objeví první modely Mac vybavené rozpoznáváním obličeje.

Jedinými počítači Apple, které už lze odemknout pomocí biometrických dat, jsou MacBook Air a MacBook Pro. Uživatelé zde mohou díky technologii Touch ID odemknout svá zařízení pomocí otisků prstů.

mohlo by vás také zajímat: Apple, Samsung a další jsou o krok napřed – Xiaomi podává revoluční patent na sluchátka  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.