Menu

Apple ohlašuje konec éry iPhonů: jaké jsou další plány výrobce

30.11.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple ohlašuje konec éry iPhonů: jaké jsou další plány výrobce

Apple ohlašuje konec éry iPhonů: jaké jsou další plány výrobce | foto: rupixen.com/Unsplash

Apple se připravuje na dobu poiphonovou. Rozhodující roli v ní bude hrát rozšířená realita. Odpovídající produkt, brýle s podporou AR, se objeví už příští rok.

Do povědomí veřejnosti, zajímající se o technologie, se už dostaly informace o přípravě Apple na dobu po iPhonu. Generální ředitel společnosti, Tim Cook, dal jasně najevo, že do budoucna sehraje významnou roli rozšířená realita. Jak uvádí server 9to5Mac ve svém příspěvku "Kuo: Apple’s AR headset to launch in 2022 with Mac-level computing power, will operate without the iPhone", brýle s podporou rozšířené reality se objeví už příští rok.

Tyto informace pocházejí od obvykle dobře informovaného analytika, který se zaměřuje na Apple, Ming-Chi Kua. Podle jeho informací budou brýle osazeny dvěma procesory. "Špičkový procesor bude mít podobný výkon, jako čip M1 pro počítače Mac, zatímco procesor nižší třídy bude zodpovědný za výpočty, související se senzory," tvrdí Kuo.

Apple ohlašuje konec éry iPhonů: rozšířená realita je technologie budoucnosti

applearglasses

Apple se připravuje na dobu po iPhonu. Oblíbený smartphone by měly nahradit brýle s rozšířenou realitou. | Zdroj: sndrv/Foter.com

Očekává se, že Apple instaluje do brýlí dvě obrazovky 4K micro OLED od společnosti Sony. To naznačuje, že by brýle mohly podporovat i virtuální realitu. Kromě toho bude mít headset pravděpodobně šest až osm optických modulů, "aby mohl současně poskytovat nepřetržité služby videa s AR".

Brýle s rozšířenou realitou jsou podle informátora údajně zcela nezávislým produktem. Kuo předpokládá, že pro jejich fungování není nutné připojení ani k iPhonu, ani k počítači. To vcelku zapadá do myšlenky nástupce iPhonu.

Aby souprava AR brýlí nahradila iPhone, bude muset být velmi úspěšná. Toho by pravděpodobně nebylo možné dosáhnout jen v podobě jednoduchého příslušenství pro iPhone. Kuo očekává, že by rozšířená realita mohla iPhone nahradit do deseti let. Brýle s její podporou by mohly být na této dlouhé cestě prvním krokem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    APPLE !

    Zrovna zvažuji koupit APPLE mobil a oni ukončují výrobu a tím asi podporu software !

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení