Menu

Apple přiznal bezpečností chybu v aplikaci FaceTime

29.01.2019 11:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Apple přiznal bezpečností chybu v aplikaci FaceTime

Apple přiznal bezpečností chybu v aplikaci FaceTime | foto: CHIP

Uživatele komunikační aplikace FaceTime mohli být odposloucháváni. Apple používání této aplikace pozastavil a připravuje ještě tento týden update, který problém vyřeší.

Apple doufá, že se mu ještě tento týden podaří opravit chybu v aplikaci FaceTime. Ta totiž umožňovala odposlouchávat uživatele, i když nepřijali hovor. V podstatě z každého iPhonu s touto aplikací se tak mohl stát vzdálený mikrofon s možností odposlouchávání. V některých případech je možné sledovat i video z okolí smartphonu. K odposlechu přitom stačilo zahájit spojení s cizím iPhonem prostřednictvím aplikace FaceTime a následně přidat do konverzace vlastní číslo - jako dalšího účastníka hovoru. Došlo tak k navázání skupinového hovoru a bez toho, aby druhá strana hovor přijala, přenášel se zvuk i od ní. Chyba se ale týká i aplikace FaceTime pro Mac.

Apple proto službu Group FaceTime dočasně pozastavil a připravuje update. Chyba přišla v poměrně nešťastnou dobu a to na Den ochrany osobních údajů (#DataPrivacyDay).

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení