Menu

Apple žaluje společnost HTC kvůli porušení patentů

03.03.2010 14:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
Apple žaluje společnost HTC kvůli porušení patentů

Apple žaluje společnost HTC kvůli porušení patentů | foto: CHIP

Společnost Apple podala žalobu proti společnosti HTC za porušení 20 patentů týkajících se uživatelského rozhraní, základní architektury a hardwaru telefonního přístroje iPhone. Žaloba byla podána spolu s americkou Komisí pro mezinárodní obchod (ITC) u amerického okresního soudu v Delaware.

Můžeme nečinně sedět a sledovat konkurenci, jak si přivlastňuje naše patentované vynálezy, nebo s tím můžeme něco udělat. Rozhodli jsme se s tím něco udělat,“ říká Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Myslíme si, že obchodní soutěžení je dobrá věc, ale naši konkurenti by měli vytvářet své vlastní originální technologie a ne krást ty naše.

Společnost Apple znovu "vynalezla" mobilní telefon v roce 2007, kdy představila revoluční telefon iPhone, a to samé zopakovala v roce 2008 se svým průkopnickým elektronickým obchodem App Store, který nabízí více než 150.000 mobilních aplikací ve více než 90 zemích. Po celém světě bylo prodáno více než 40 milionů telefonů iPhone.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení