Menu

Asus nabízí SSD disky ve všech řadách svých notebooků

29.04.2016 14:35 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Asus nabízí SSD disky ve všech řadách svých notebooků

Asus nabízí SSD disky ve všech řadách svých notebooků | foto: CHIP

Firma Asus začne volitelně nabízet disky typu SSD ve všech svých modelových řadách notebooků  – od základních modelů VivoBook až po luxusní notebooky ZenBook. ASUS se tak stal prvním významným výrobcem, který něco podobného nabízí.

Úložné jednotky SSD představují výrazné zlepšení hned z několika důvodů. Na rozdíl od tradičních pevných disků (HDD), které využívají magnetické plotny, spoléhají jednotky SSD při práci s daty na vysokorychlostní paměť bez pohyblivých součástí. Jednotky SSD jsou proto až pětkrát rychlejší než klasické pevné disky.

Další oblastí, kde jednotky SSD výrazně překonávají pevné disky, je energetická náročnost. Pevné disky mají elektromotor, který pohybuje magnetickou hlavou nebo roztáčí plotny. Notebooky s jednotkami SSD tak dosahují až o 37 % delší výdrže baterie. Přínosy jsou patrné rovněž v oblasti spolehlivosti a fyzické ochrany dat. Data se na jednotku SSD ukládají elektronicky, a jsou tedy méně náchylná na poškození vlivem fyzických nárazů apod. – například při pádu notebooku. Díky tomu, že jednotky SSD neobsahují žádné pohyblivé součásti, navíc pracují zcela bezhlučně. Notebooky vybavené SSD disky se také spouštějí až o 30 % rychleji. V minulosti disky SSD Asus nabízel pouze v případě nejvyšších modelů. Nyní však může výhod jednotek SSD využívat mnohem širší spektrum zákazníků.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení