Menu

Asus ROG Rampage III Gene – MicroATX pro hráče

28.07.2010 07:49 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus ROG Rampage III Gene – MicroATX pro hráče

Asus ROG Rampage III Gene – MicroATX pro hráče | foto: CHIP

Asus představil základní desku Rampage III GENE ze série Republic of Gamers (ROG) ve formátu microATX. Rampage III GENE klade důraz na vysoký výkon a zároveň šetří místo i energii díky formátu microATX. Cílí na nadšence, přetaktovače, účastníky LAN party a hráče PC her, kteří hledají kompaktní sestavu. Základem desky je platforma Intel X58 s podporou šestijádrových procesorů Intel i7-980X a datových rozhraní USB 3.0 a SATA 6Gb/s.

Zajímavostí této desky je hlavně výbava ve stylu „hráčské republiky“, která přináší uživatelům několik výhod. Jednou z nich je tzv. „ROG Connect“, tedy systém umožňující vzdálené přetaktování přes USB kabel z externího kompatibilního zařízení na čistě hardwarové úrovni, takže testy výkonu mohou probíhat v přirozenějším prostředí a vytvářet co nejpřesnější výsledky. Nástroj GameFirst slouží k nastavení preferencí spojení, takže stahování a další činnosti mohou fungovat na pozadí, aniž by omezovaly výkon při online hraní. Funkce CPU Level Up pomáhá s inteligentním přetaktováním procesoru, které je zcela automatické a probíhá, když zatížení systému vyžaduje vyšší takt. Technologie ProbeIt umožňuje přesnou diagnostiku a poskytuje hodnoty napětí v reálném čase z rozdílných částí desky, takže uživatelé mohou přesně sledovat účinky, které má na hardware přetaktování.

O zpracování zvuku se stará zvukový čip FX X-Fi 2, který podporuje EAX 5.0. Novinka se také vyznačuje kvalitními materiály, jako jsou pozlacené jack konektory a solid state kondenzátory, jež mají zajistit lepší kvalitu zvukových efektů. Podrobnější specifikace desky uvádíme v přiložené tabulce.

 

Model

Asus ROG Rampage III GENE

CPU

LGA1366 socket Intel Corei7 Extreme Edition / Core i7 Processors

Čipová sada

Intel X58/ICH10R

Operační paměť

6 x DIMM, max 24GB DDR3

2200(OC)/2133(OC)/2000(OC)/1800(OC)/1600/1333/1066 MHz

PCIe x16 sloty

2 x PCIe2.0 x16 sloty, podpora duálního x16 módu

Více-GPU

Podpora NVIDIA SLI / ATI CrossFireX

LAN

Gigabit Intel LAN

Audio

SupremeFX X-Fi 2 integrované

Rozhraní

2 x USB 3.0

11 x USB 2.0

exkluzivní doplňky

ROG Connect

Game First

CPU Level Up

MemOK!

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení