Menu

Asus ZenFone 8: malý, ale šikovný

14.06.2021 11:40 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Asus ZenFone 8: malý, ale šikovný

Asus ZenFone 8: malý, ale šikovný | foto: Foto:redakce Chip

Hledáte smartphone, který se vejde do kapsy? Moc jich v nabídce není. Jedním z mála je Asus ZenFone 8 s 5,9“ displejem. Nabízí výborný výkon i dobře fotografuje.

Výrobci jsou přesvědčeni, že o malé telefony není zájem. A tomu přizpůsobují nabídku aktuálních modelů. Takže standardem je dnes rozměr displeje okolo 6,6 palce, čemuž také odpovídají celkové rozměry zařízení. Takto rozměrný chytrý telefon ale už nedáte do kapsy kalhot, ani do menší kabelky.

Řada uživatelů ale podle našich zkušeností o menší telefon zájem má. A přitom nechtějí starší model s horším výkonem, ale moderní telefon s výborným fotoaparátem. Aktuálně máme na vyzkoušení nový model Asusu – ZenFone 8. Ten bude těmto požadavkům určitě vyhovovat.

V naší galerii se můžete podívat, jak nový smartphone fotografuje. Jednotlivé snímky si můžete uložit, nebo zkopírovat a podívat se na ně v původním rozlišení. Kompletní test vyjde v dalším vydání Chipu. První dojmy jsou pozitivní. Rozměry jsou příjemné, hmotnost je 169 g, takže je těžší, než vypadá. Má totiž odolný kovový kryt, který odolá vodě i prachu (IP68). 5,9“ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz s dobou odezvy 1 ms je velmi dobře čitelný. Procesor Qualcomm Adreno 660 nabízí dostatek výkonu a paměti je také dost.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení