Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Autorům mobilního malwaru jde o peníze | foto: CHIP
V roce 2013 se v mobilních zařízeních objevilo přes 143 000 nových škodlivých programů. To je téměř třikrát víc než v předchozím roce.
Vyplývá to ze zprávy společnosti Kaspersky Lab o vývoji mobilního malwaru v roce 2013. 98,1 % těchto nebezpečných kódů přitom cílilo na zařízení s Androidem. Již dříve společnost Kaspersky Lab informovala, že počet škodlivých aplikací pro Android přesáhl 10 milionů. V loňském roce jich přibyly 4 miliony. Právě tyto aplikace šíří mobilní malware. Nejvyšší počet útoků zaznamenali uživatelé v Rusku (40 %), následovala je Indie (8 %), Vietnam (4 %), Ukrajina (4 %) a Velká Británie (3 %).
Kybernetičtí zločinci prahnou hlavně po penězích uživatelů. Bankovní trojské koně patří mezi nejnebezpečnější malware. A jejich obliba mezi útočníky stoupá – zatímco na začátku roku 2013 se vědělo jen o 64 bankovních trojských koních, na konci roku bylo ve sbírce analytiků Kaspersky Lab už 1 321 vzorků. Nejčastěji se útoky objevují v Rusku a také zemích SNS, ale analytici předpovídají, že se útoky rozšíří i do dalších zemí. Loni se objevil trojský kůň pro Android s názvem Perkel, který útočí na klienty řady evropských bank, nebo korejský malware Wroba.
Kybernetický zločin zapojuje stále sofistikovanější metody, jak se dostat k penězům uživatelů:
Velké škody může malware v mobilech způsobit podnikovým klientům. Kaspersky Lab proto rozšiřuje funkce firemního mobilního řešení Kaspersky Security for Mobile ‒ nyní bude podporovat i současné a budoucí verze mobilního operačního systému Windows. Znamená to, že všichni podnikoví uživatelé telefonů s Windows Phone 8 budou ochráněni Kaspersky Lab. Zároveň ochrání podnikových zařízení splňující kritéria Samsung SAFE. Oblíbenost ultramobilních zařízení, včetně tabletů, hybridních a zavíracích zařízení, vzroste podle předpovědi Gartnera o 54 %.1 Windows je po Androidu a iOS třetí nejpoužívanější platformou. Samsung SAFE (Samsung for Enterprise) je označením pro vybrané chytré telefony a tablety Samsung, které umožňují splnit požadavky na správu IT. Tato zařízení podporují Microsoft Exchange ActiveSync, propojitelnost pomocí VPN, funkce šifrování v samotném zařízení a MDM.
Podrobnou analýzu Kaspersky Lab o mobilním malwaru v roce 2013 naleznete zde.
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání…
Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce…
Na moderní smartphony jsme si rychle zvykli a představa, že bychom se opět měli vracet k…
InSight měří na Marsu zemětřesení a proslavila se zejména, když měla trable se zavrtáním…
Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro…
Nejen mladí politici, ale i technologičtí vizionáři se mohou dopouštět odsouzeníhodných…