Menu

Avast uvádí avast! GrimeFighter, pomůcku určenou k čištění PC

27.03.2014 15:50 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Avast uvádí avast! GrimeFighter, pomůcku určenou k čištění PC

Avast uvádí avast! GrimeFighter, pomůcku určenou k čištění PC | foto: CHIP

Výsledkem dvouletého vývoje je čistící nástroj, který jako první zaznamenává a odstraňuje soubory, které jinak nelze za běhu Windows objevit a odstranit.

AVAST Software oznámil uvedení na trh produktu avast! GrimeFighter – inteligentního a hloubkového čistícího nástroje pro počítače. Velkou předností produktu avast! GrimeFighter je spouštění v Linuxu,které umožňuje zaznamenat a odstranit soubory, které Windows při běhu počítače  nenaleznou. Výsledkem je efektivní čištění, které významně zlepšuje výkon počítače, optimalizuje bezpečnost a prodlužuje jeho životnost.

grime-nahled

„Většina pomůcek určených k čištění PC ve skutečnosti nezlepšuje výkon počítače – některé jej naopak zhoršují a zpomalují,“ řekl generální ředitel společnosti AVAST Software, Vincent Steckler. „Jelikož jsou spuštěny v systému Windows, je pravděpodobné, že nenajdou problémové soubory a položky registru, které jsou uzamčené, chráněné nebo skryté. Ironií je, že právě tyto pomůcky nejčastěji okrádají uživatele o výkon PC a jeho stabilitu. S produktem avast! GrimeFighter usilujeme o eliminaci problémů týkajících se zpomalování PC.“

Jedinečný je také zážitek uživatele, na který avast! GrimeFighter klade důraz. Oproti ostatním čistícím nástrojům, avast! GrimeFighter uživatele nenutí znát veškeré komponenty, které by měly být prozkoumávány, ani nevyužívá složité a těžko pochopitelné ukazetele a metriky, aby zobrazil všechny provedené aktivity.avast! GrimeFighter je naopak výsledkem mnohaletých zkušeností, znalostí  a osvědčených postupů z oblasti IT, které úspěšně přispívají k efektivnímu vyčištění a optimalizaci výkonu počítače.

„Většina uživatelů PC nemá titul ze softwarového inženýrství,“ řekl provozní ředitel společnosti AVAST Software, Ondřej Vlček. „Většina lidí chce mít k dispozici nějaký jednoduše použitelný nástroj, který jim zaručí, že jejich počítače budou opět rychlé jako dřív. A to je hlavní síla produktu avast! GrimeFighter!“

Kromě toho, že poskytuje jedinečný a důkladný způsob čištění PC, využívá avast! GrimeFighter pro lepší vizualizaci probíhajících aktivit během celého procesu čištění tým animovaných pomocníků í, a tak celkově dotváří zážitek uživatele. Postavičky provádí hloubkovou analýzu systému tím, že se spustí v Linuxu a ukládají a shromažďují své výsledky v cloudu, který je základem pro další skenování. Pomocníci následně odstraní soubory, které byly v PC zanechány během instalace, analyzují a zlepšují bezpečnost a nastavení bezdrátové sítě, zbaví se nepoužívaného a zbytečného předinstalovaného softwaru a blokují bloatware, který brání při startu počítače. Činnosti, které udělají, mají za následek urychlení spouštění operačních systémů, programů a celkově zrychlují práci s počítačem.

Jakmile pomocníci svou práci dokončí, předloží jednoduchou souhrnnou zprávu s informacemi o tom, jak přispěli ke zlepšení výkonu PC. Uživatelé si mohou následně prohlédnou podrobnější výsledky, včetně volné paměti a analýzy pevného disku a procesoru.

Nové řešení avast! GrimeFighter lze zakoupit jako samostatný produkt na www.avast.com nebo prostřednictvím účtu my.avast.com, ke kterému mají zákazníci AVASTu přístup.

Zdroj: TZ Avast.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  zkušenosti jsem našel pouze negativní

  Dangerouz píše: I checked my computer succesively with Ccleaner, Glaty Utilities and Tune Up, with no change in this „report“ and no visible improvement in my computer's be­haviour. The conclusion was that according to GrimeFighter none of these well recognized apps could clean or remove even ONE of those problems.
  Now, my opinion is that even if GrimeFighter is a product of Avast, it is a fake or maybe worse, a scam and it won'r improve anything.
  https://sg.answers.yahoo.com/question/index?…

  Má někdo vlastní zkušenost? Díky!

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení