Menu

Barevné netbooky od Aceru

05.11.2010 12:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
Barevné netbooky od Aceru

Barevné netbooky od Aceru | foto: CHIP

Netbooky se od sebe hardwarově téměř neliší. Kromě rozdílné výdrže při provozu na baterie a ceny tak uživatelé volí hlavně podle designu. Není proto divu, že Acer uvádí na trh hned čtveřici barevných kombinací netbooku Aspire One Happy. Tyto netbooky jsou navíc vybaveny dvěma operačními systémy. Kromě Windows 7 na nich najdeme i Android.

Aspire One Happy se bude dodávat ve čtyřech barevných odstínech. K dispozici je „cukrovinková růžová“ Candy Pink, levandulová Lavender Purple, limetková zelená Lime Green a havajská modrá Hawaii Blue.

Z technického hlediska je více než barevné provedení zajímavý fakt, že tyto netbooky jsou vybaveny dvěma operačními systémy. Kromě Windows 7 tak má uživatel možnost rychlejšího bootování do operačního systému Android, který se však na nedotykové obrazovce ovládá poněkud hůře než na tabletu. Každopádně by ale bylo zajímavé, kdyby se alespoň jedna kombinace nabízela pouze s Androidem a byla tak levnější. Podle vyjádření výrobce vydrží netbook cca 8 hodin provozu na baterie a bude dostupný i ve verzích s integrovaným 3G modulem. Jinak je to hardwarově běžný netbook „vyšší“ třídy s procesorem Intel Atom (podle konfigurace ve verzích N550, N455, N475 a N450), jedním až dvěma GB RAM, 10,1“ displejem s rozlišením 1024 x 600 bodů (k dostání budou verze s matným i lesklým povrchem), 160GB nebo 250 GB diskem a tří- nebo šestičlánkovou baterkou. Cena verze s 6článkovým akumulátorem, procesorem N450, 1 GB RAM a 250GB pevným diskem se pohybuje okolo 8 000 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení