Menu

Baterie: analyzujte spotřebu energie notebooku

15.12.2018 14:19 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Baterie: analyzujte spotřebu energie notebooku

Baterie: analyzujte spotřebu energie notebooku | foto: CHIP

Začne-li se akumulátor vašeho notebooku vybíjet neobvykle rychle, nastavení spotřeby energie v systému Windows bohužel neposkytuje dostatečné množství informací o tom, proč se tak děje a jaká je energetická účinnost jednotlivých zařízení notebooku. 

Podrobnou zprávu však můžete získat, když spustíte diagnostické nástroje z příkazového řádku. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Start na hlavním panelu a z nabídky vyberte Windows PowerShell (správce). Otevře se nové okno s příkazovým řádkem, na který napište příkaz „powercfg /energy“. Tímto příkazem vygenerujete podrobný přehled o spotřebě energie – jeho vytvoření trvá asi minutu. Poté budete upozorněni, že podrobnosti najdete v dokumentu C:Windowssystem32energy-report.html, který si můžete prohlédnout v jakémkoli internetovém prohlížeči. Části označené červeně varují před chybami a problémy s baterií a výkonem, což může zapříčinit například i špatný ovladač. Žlutou barvou jsou označena varování a informace o tom, proč není možné některé funkce úspory energie použít.

spotreba-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení