Menu

Benq GP10 Ultra-Lite

03.10.2012 10:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Benq GP10 Ultra-Lite

Benq GP10 Ultra-Lite | foto: CHIP

Společnost BenQ představila nový snadno přenosný LED projektor GP10 Ultra-Lite. Váží 1,5 kg, má svítivost 500 ANSI lm, odnímatelný DVD přehrávač, přehrává video z USB slotu a dokáže promítat bezdrátově přenášená data. Bude stát cca 13 700 Kč.

 

 

 

K hlavním přednostem projektoru patří energetický úsporná projekční technologie LED a možnost projekce na krátkou vzdálenost. Projektor má rozlišení 720p a podporuje promítání ve 3D. Podle údajů od výrobce nabízí projektor výkon 500 ANSI lumenů a kontrastní poměr 10 000:1. Zdroj videa lze přivádět z odnímatelného DVD přehrávače, HDMI konektoru, USB slotu, paměťové karty nebo dokonce pomocí funkce Wireless Display. O reprodukci zvuku se starají dva vestavěné 3W stereo reproduktory.

Díky lehkému a kompaktnímu tělu o hmotnosti 1,5 kg a schopnosti promítat obraz o velikosti 40“ v HD rozlišení 720p již ze vzdálenosti jednoho metru je tento Ultra-Lite LED projektor použitelný takřka kdekoliv. V Eco módu dokáže projektor BenQ GP10 bez výměny projekční lampy pracovat až 30 000 hodin. To při průměrné době provozu pět hodin denně teoreticky znamená více než deset let promítání.

Zásluhou funkce Wireless Display mají uživatelé možnost streamovat HD videa z klasického PC i Macu, funkce USB File Transfer pak umožňuje do vestavěné 2GB paměti projektoru přenést a náhledně přehrát multimediální obsah v podobě videí či fotografií.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení