Menu

BenQ rozšiřuje portfolio o mobilní telefony

10.11.2014 10:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
BenQ rozšiřuje portfolio o mobilní telefony

BenQ rozšiřuje portfolio o mobilní telefony | foto: CHIP

Společnost BenQ rozšiřuje své portfolio produktů o chytré mobilní telefony. Jako první zamíří na tuzemský trh ještě v předvánočním období dva modely. Další rozšíření sortimentu je pak plánováno na konec prvního čtvrtletí příštího roku. 

benq-logo

Společnost BenQ byla doposud v České republice známa především jako výrobce DLP projektorů, dodavatele Digital Signage panelů, designového osvětlení QisDesign či počítačových monitorů. Do dodávaného portfolia však v tuzemsku patří například i digitální fotoaparáty nebo nejnovější přírůstek v podobě akční kamery BenQ SP2. Celosvětově se BenQ Group skládá z více než 15 nezávislých společností, zaměstnávajících přes 100 000 zaměstnanců a působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími s ročním obratem přes 20 miliard dolarů.

 „Výroba mobilních telefonů pro nás není vstupem do neznáma. V současnosti se v továrnách BenQ Group vyrábí chytré telefony pro celou řadu OEM partnerů,“ říká k rozšíření portfolia Matúš Výbošťok, Country manažer BenQ pro Českou a Slovenskou republiku, a dodává: „Je proto logické, že jsme se rozhodli spojit dosavadní úspěchy na poli spotřební elektroniky s mimořádným know-how, které v této oblasti máme a uvést vlastní značku mobilních telefonů.

První produktové řady mobilních telefonů BenQ se na Českém a Slovenském trhu objeví již tento měsíc v podobě modelů nižší a vyšší střední třídy. “O jejich dostupnosti a ceně budeme brzy informovat. Další výrazné posílení jejich sortimentu pak plánujeme na přelom prvního a druhého čtvrtletí příštího roku,” dodává Výbošťok. Oficiálním distributorem mobilních telefonů BenQ bude pro region 15 zemí Střední a Východní Evropy společnost TCCM. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení