Menu

Bezdrátové HDMI připojení v obývacím pokoji

16.11.2016 14:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Bezdrátové HDMI připojení v obývacím pokoji

Bezdrátové HDMI připojení v obývacím pokoji | foto: CHIP

Kdo chce přehrávat na televizoru filmy a videa v rozlišení Full HD z nějakého externího zdroje, jakým je například notebook, musí použít připojení přes HDMI kabel. 

To ale často není zrovna elegantní řešení a kabely se pak všude pletou. Podstatně praktičtější a elegantnější je použít bezdrátové HDMI připojení, které ale většina zařízení nativně nepodporuje. Můžete si však opatřit speciální bezdrátový adaptér, jehož jedna část se připojuje k videovýstupu a druhá ke vstupu. Kromě videa je schopen tento adaptér přenášet i zvuk.

Takovýchto bezdrátových adaptérů je k dispozici víc. Například bezdrátový extender Aten VE-809 HDMI stojí okolo 7 000 Kč a je schopen poslat HDMi signál na vzdálenost 30 metrů. Podporuje i 3D obraz a Dolby 5.1 Audio. O něco levnější (cena 5 690 Kč) je HDMI kit Renkforce, který je schopen bezdrátově přenést HDMI signál na vzdálenost asi deseti metrů. Kolem 6 500 Kč zaplatíte za zařízení WIFI GRAPE WSR-1000, které přenese HDMI signál na vzdálenost asi 30 m.

Podobné řešení nabízí i výrobce projektorů Optoma. Jeho set Optoma WHD200 funguje až na 20 metrů a vybírat si můžete z více zdrojů signálu. Prodává se cca za 6 000 Kč. Wireless extender PremiumCord HDMI cca za 8 000 Kč přenese video a audiosignál vzduchem až na 50 m.

Sety se skládají z vysílače a přijímače, které se většinou musí napájet pomocí adaptéru. Existuje ale i verze pro USB. Při instalaci byste měli dát pozor, aby mezi vysílačem a přijímačem nebyly zbytečné překážky, jako jsou stěny nebo nábytek. Dosah se pak zkracuje a mohlo by docházet i ke zpožďování přenosu. Instalace je jednoduchá.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení