Menu

Bezdrátové nabíjení z větší vzdálenosti: výrobce smartphonů představil revoluční funkci

26.02.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bezdrátové nabíjení z větší vzdálenosti: výrobce smartphonů představil revoluční funkci

Bezdrátové nabíjení z větší vzdálenosti: výrobce smartphonů představil revoluční funkci | foto: vectorpouch/Freepik.com

Čínský výrobce smartphonů Oppo představil novou technologii, pomocí které lze zařízení nabíjet bezdrátově na větší vzdálenost. Pokud by se podařilo tuto technologii prosadit, mohla by způsobit revoluci v nabíjení mobilních telefonů.

Čínský výrobce smartphonů Oppo představil na veletrhu Mobile World Congress (MWC) novou možnost nabíjení zařízení. Jedná se o nabíjecí podložku, která bezdrátově nabíjí mobilní telefony nebo tablety. Její inovací je možnost nabíjet smartphony na větší vzdálenost, není nutný přímý kontakt s nabíjecí stanicí.

Podle informací, které Oppo zveřejnil na svém blogu, je technologie bezdrátového nabíjení »Wireless Air« založena na principu magnetické rezonance. Nabíjení se spustí automaticky v okamžiku, jakmile smartphone nebo tablet umístíte nad nabíjecí plochu a držíte jej ve vzdálenosti do 10 cm. Zařízení nabíjí výkonem 7,5 W. Jiné technologie bezdrátového nabíjení, například od Xiaomi, prozatím zvládnou pouze 5 W. Maximální dosah nabíjení ale bude u konkurence pravděpodobně o něco větší.

| Zdroj: YouTube, Wireless Air Charging/Oppo

Půjde v budoucnu nabíjet všechny smartphony bezdrátově z větší vzdálenosti?

Technologie bezdrátového nabíjení není nová. Mnoho výrobců se už před nějakým časem rozhodlo zcela vyjmout nabíjecí kabely z rozsahu dodávek zařízení. Nové vlajkové modely hlavních značek smartphonů také nabízí možnost bezdrátového nabíjení. Jde ale o varianty, kdy musí být zařízení umístěno na nabíjecí podložce, ideálně v přesné poloze pro dosažení maximální efektivity. Zůstává ale stále otázkou, zda se novým standardem stane nabíjení z větší vzdálenosti. Většina uživatelů smartphonů nadále spoléhá na konvenční nabíjecí kabel.

Technologie bezdrátového nabíjení ale doposud není zcela vyvinuta. Kabelové rychlonabíječky jsou stále výrazně rychlejší a zvládnou nabít akumulátory moderních smartphonů téměř na 100 % během několika minut. I současné bezdrátové nabíjecí podložky bez funkce vzdáleného nabíjení nemohou s kabelovým nabíjením udržet krok. Výrobci jako Oppo nebo Xiaomi ale naznačují, jak by mohla vypadat budoucnost nabíjení chytrých telefonů. Bylo by velmi zajímavé, kdyby na vlnu tohoto trendu naskočili všichni výrobci smartphonů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení